9 věcí, které pravděpodobně nevíte o Heathu Ledgerovi, když hrál Jokera!

Takhle se jeden z nejlepších herc svojí generace rval s filmovým milníkem.
Heath Ledger coby Joker
Heath Ledger coby Joker
Legendary Pictures

reklama

Australského herce Heatha Ledgera znáte zejména díky těmto třem filmům – Příběh rytíře, Zkrocená hora a Batman. O jeho talentu se právem mluví v superlativech, lidé ale bohužel nevidí dál a zapomínají, či vůbec nevědí o Ledgerových schopnostech pro roli se doslova obětovat. Přinášíme vám proto seznam devíti věcí, které jste o tomto herci pravděpodobně vůbec netušili a díky kterým si ho možná budete vážit ještě o trochu víc!

Příběh rytíře a Temný rytíř

Od smrti Heatha Ledgera dnes uplynulo 15 let. Tohle byly jeho nejlepší role

1) OSCAR

Ledger byl jediným hercem, který získal Oscara za roli Jokera a zároveň i jediným hercem, který byl kdy nominován na tuto cenu z jakéhokoliv filmu o Batmanovi!

2) VZHLED JOKERA

Pokud si myslíte, že byl vzhled filmového Jokera tak, jak jej ztvárnil Ledger, výtvorem umělců, jste vedle. Herec si jej vymyslel a následně vytvořil úplně sám. Po následném schválení pak museli vizážisté zkopírovat a pečlivě dodržovat Ledgerův vzhled po celou dobu natáčení.

3) PŘÍPRAVA

K tomu, aby se Ledger dostatečně připravil na psychopatický charakter Jokera, zavřel sám sebe na 6 týdnů do motelového pokoje, kde vyvinul sadistický smích a Jokerův hlas.

4) DCERA MATILDA

V nemocniční scéně nosí Ledger na visačce jméno sestřičky Matildy. Jde o referenci k jeho stejnojmenné dceři.

5) VYSTRAŠENÝ ALFRED

Ve scéně, kdy Joker naruší oslavu v domě Bruce Waynea, vystrašil Ledger herce Michaela Cainea (Alfreda) natolik, že uznávaný umělec zapomněl svůj text.

6) VÝBUCH

Zpět k nemocniční scéně – vzpomínáte si na závěrečný výbuch, který se ne a ne dostavit? Pauza byla dána scénářem, nikoliv však reakce Ledgera, který pouze improvizoval.

7) POTLESK GORDONOVI

A když už jsme u té improvizace, dílem náhody vznikla i scéna, kdy Joker tleská ve své cele nově povýšenému komisaři Gordonovi. Režiséru Nolanovi se nečekaná reakce Ledgera líbila natolik, že pohotově přiměl štáb, aby pokračoval v natáčení a nakonec se scéna dostala do finální verze.

9) DENÍČEK

Pro natáčení si Ledger vyrobil několik speciálních předmětů, jako je třeba Jokerův deníček. Zachytil v něm věci, které by se zřejmě Jokerovi líbily, nebo by mu přišly vtipné, jako třeba slepé děti, jedinci s poškozenými mozky nebo sombrera.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!