7 nejlepších komedií s Adolfem Hitlerem: Od Hanebných panchartů k Deadpoolovi 2

Adolf Hitler se samozřejmě dočkal spousty komediálního pošťuchování. Tady je přehled toho nejvydařenějšího.
Hanebný pancharti a Deadpool 2
Hanebný pancharti a Deadpool 2
The Weinstein Company/20th Century Fox

reklama

V sobotu večer bude Prima COOL patřit satirické komedii Už je tady zas. Adolf Hitler se v ní probudí v moderním Berlíně a bude jen zírat na to, jak na tom dnes Německo je. Zjevně absurdní premisa bijáku je natočená napůl dokumentárním stylem v duchu Borata, jen tentokrát před kamerou místo kazašského diplomata chodí vůdce Třetí říše. Není to však rozhodně poprvé ani naposledy, co si filmaři z Hitlera tropí nebetyčné šprýmy. Tenhle žánr má naopak dlouhou tradici!

07) Zítra ráno vstanu a opařím se čajem

Ostatně, nemusíme pro hitlerovské komedie chodit zrovna daleko! I československé Zítra ráno vstanu a opařím se čajem je rozhodně komedie, která řeší i Adolfa Hitlera. Pravda, přímo Adolf není zrovna předmětem vtipů, jeho celoživotní snaha však rozhodně ano. Je však nesporné, že lze osidla humoru kolem vůdce roztočit ještě daleko víc.

Zítra vstanu a opařím se čajem
Autor: Barrandov Studio Zítra vstanu a opařím se čajem

06) They Saved Hitler’s Brain

Mohlo by se zdát, že jsou komedie s Hitlerem nový vynález, ale chyba lávky! Už v roce 1968 totiž vznikl bizarní biják o záchraně Hitlerovy hlavy, kterou výzkumníci převezli do Jižní Ameriky. A výsledek byl přesně tak šílený a delikátní, jak to celé na první dobrou zní!

They Saved Hitler’s Brain
Autor: Paragon Films Inc. They Saved Hitler’s Brain

05) Deadpool 2

Tak trochu do těchhle vod zaplul i druhý Deadpool, ačkoliv jen skrze potitulkovou scénu. Wade se v ní zjevně vrátí nazpět časem do porodnice na konci 19. století, ale namísto, aby malého Adolfa sprovodil ze světa, ho začne chovat... a nakonec se ho dokonce pokusí přebalit!

Deadpool 2
Autor: 20th Century Fox Deadpool 2

04) Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Pravdou je, že se Adolf ve třetím Indym moc neohřeje. Ukáže se jen na pár sekund, aby Indymu podepsal deníček, a pak se zase vrátí zpátky na literární barbecue. Bramborovou pozici mu však udělujeme napůl z nostalgie. Pro mnohé z nás to totiž bylo poprvé, co se ukázalo, že filmy dovedou s Hitlerem zacházet jinak, než ho jen ukazovat v archivních záběrech.

Poslední křížová výprava
Autor: Lucasfilm Poslední křížová výprava

03) Králíček Jojo

A jak jsme se od té doby posunuli. Nejnovější biják ukazuje Hitlera jako fiktivní postavu v mysli mladého klučíka na sklonku války! Zdejší Adolf tak může vyvádět ledajaké skopičiny, aniž by se film sám musel nutně vzdálit od reality. Králíček Jojo právem platí za jednu z nej komedií loňského roku a je moc fajn, že letos konečně dorazil i k nám.

Králíček Jojo
Autor: Fox Searchlight Pictures US Králíček Jojo

02) Už je tady zas

Většina filmů o Hitlerovi se strefuje do mentality 30. a 40. let minulého století – a samozřejmě právem. Už je tady zas si však vybojovalo stříbro právě tím, že je nesporně mnohem aktuálnější satirou. Takhle se má točit moderní film o Hitlerovi, dámy a pánové!

Už je tady zas
Autor: Constantin Film Už je tady zas

01) Hanebný pancharti

Konec dobrý, všechno dobré – tedy pro všechny krom Adolfa! Kdybychom si totiž měli vybrat film, který si z vůdce dělá nejlepší šprýmy, pak jsou to Tarantinovi Hanebný pancharti. Nápad, že třetí říše skončí (napůl omylem) v jednom pařížském kině tak, jako zde, je zkrátka přitažlivější než Mélanie Laurent!

Hanební pancharti
Autor: The Weinstein Company Hanební pancharti

Už je tady zas začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.55.

reklama

reklama