Jak se povedl Ant-Man 3? První reakce jasně vysvětlují, co je v nové marvelovce nejlepší

První diváci se podělili o dojmy z nové marvelovky Ant-Man a Wasp: Quantumania. Máme se těšit, nebo spíše obávat?
Ant-Man a Wasp: Quantumania
Ant-Man a Wasp: Quantumania
Marvel Studios

reklama

Třetí Ant-Man je mezníkem v MCU. Odstartuje totiž jeho pátou fázi a hlavně představí nového superzáporáka, kvůli němuž se budou muset dát zpět dohromady Avengers. Jak už jistě víte, bude jím Kang Dobyvatel v podání Jonathana Majorse (Lovecraftova země, Creed III). Krátce se uvedl v seriálu Loki, ale teď nastane jeho velká chvíle.

Jelikož má film premiéru už 16. února, dostal se v rámci speciálních projekcí k prvním divákům, kteří se podělili o své dojmy na sociálních sítích. V mnoha věcech se rozcházejí, na jedné se však shodnou – Kang je zajímavá a skvěle zahraná postava s ohromným potenciálem do dalších filmů.

„Ant-Man a Wasp: Quantumania měl zažehnout pátou fázi pořádným výbuchem, ale netrefil se. Příběh je plný vaty, a i když poslouží účelu, chybí mu hloubka. Na druhou stranu Majors podává skvělý výkon jako mazaný a bezohledný Kang. Kéž by to zanechalo větší dojem,“ napsal Anthony z The Movie Podcast.

Sean Keane je taky rozpačitý: „Děje se tam příliš mnoho a je těžké se na cokoli emocionálně napojit. Kang Jonathana Majorse je charismatický intenzivní záporák, který vizuálně uchvátí, ale hrozba, kterou představuje, je příliš neurčitá.“

Erik Davis přirovnává film k psychedelické horské dráze plné děsivých i vtipně přepálených podivností a s pořádně hrozivým Kangem. „MCU se zde potkává se Star Wars v době, kdy byly nejvíc ujeté a nápadité. MODOK je jako bouře, ale Jonathan Majors dobývá. Tuhle jízdu jsem si zamiloval!“ Upozorňuje taky na výraznou roli, kterou má ve filmu Michelle Pfeiffer jako Janet Van Dyne.

„Po otravně neučesaném začátku se nový Ant-Man konečně rozjede, jenže pak skončí tam, kde měl celý příběh začínat. Vnější hrozby jsou sice ukázány jasně a s patřičnou váhou, ale všemu chybí emocionální náboj a lehkost. Jonathan Majors každopádně vládne,“ shrnula Cortney Howard.

Jazz Tangcay chválí akční sekvence i skvělé triky. Adam B. Vary zase napsal jen: „M.O.D.O.K.“ Evidentně ho musel hodně zaujmout další padouch filmu, kterého se zhostil Corey Stoll (Miliardy, Všichni svatí mafie).

„Hlasitý, ohromný a neustále jedoucí přes limit. Škoda, že naprosté minimum z toho všeho působí nově, nápaditě nebo prostě jen zajímavě. Tohle prázdné a repetitivní cvičení na téma ‚dějí se divné věci nemohl zachránit ani Jonathan Majors,“ popsal Jeremy Mathai.

Podstatně lépe to vidí Nerd Talks Show: „Je to pecka a zatím nejlepší Ant-Man. Šílené akční scény, fenomenální záporák Kang a Modok přesně podle představ. Nemůžu se dočkat, co dalšího přijde v rámci Fáze 5. Určitě zůstaňte na potitulkovou scénu.“

Ant-Man a Wasp: Quantumania režíroval stejný muž jako předchozí dva Ant-Many, tedy Peyton Reed (taky Yes Man). V hlavních rolích se před kamerou sešli Paul Rudd, Evangeline Lilly, Jonathan Majors, Kathryn Newton, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer nebo Bill Murray.

Zdroj: The Wrap

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!