Režisér Armády mrtvých vysvětlil revoluční zombie novinku, kterou ve filmu nikdo nečekal

Armáda mrtvých přinesla do žánru zombie filmů několik originálních nápadů. Ten nejvíce rozporuplný vysvětlil samotný Zack Snyder.
Armáda mrtvých
Armáda mrtvých
Netflix

reklama

Armáda mrtvých v několika směrech přepisuje pravidla zombie žánru. Přestože v apokalyptické verzi Las Vegas najdeme klasické šouravé zombíky, jak je známe z jiných filmů či seriálů, musí hrdinové čelit hlavně jejich úplně novému druhu, takzvaným alfám.

BACHA, SPOILERY!

Tahle stvoření jsou inteligentnější, rychlejší, organizovaná a společenská – takže jsou zase o krok dál oproti rychlým zombíkům, kteří už dávno nejsou novinkou. V centru alf přitom stojí samec Zeus, jehož původ je možná mimozemský, ale jak film postupně ukáže, množí se lidským způsobem.

„Věřím v zombie lásku, prostě ve sladké zombie milování. Mno, možná ne úplně sladké, asi spíš dost agresivní,“ prozradil Zack Snyder magazínu Esquire na otázku ohledně zombie děťátka, které se ve filmu zničehonic objeví.

Režisér Armády mrtvých touhle cestou nešel poprvé – zombie dítě si můžete pamatovat už z jeho Úsvitu mrtvých. Tam ale šlo o proměněného lidského potomka, zatímco tentokrát se jedná o vpravdě revoluční plod lásky dvou „plnokrevných“ zombie.

Zombíkové v našem filmu směřují k tomu, aby nepotřebovali lidi k udržení svého druhu... Už se nechovají destruktivně, nebojují spolu. Nejsou k sobě zlí, nejsou toxičtí, tedy pokud jim nezkřížíte cestu, pak už to není taková pohoda,“ vysvětlil Snyder.

Pro uvedení nového druhu nemrtvých museli filmaři dost změnit své uvažování. Kladli jsme si spoustu zábavných otázek. Pokud jde o mě, prosazoval jsem zombie děťátko z mnoha důvodů a jeden z nich byl, že je to výzva pro diváka. Nutí ho to přemýšlet nad tím, co tenhle žánr vlastně znamená,“ doplnil Snyder.

Líbilo se vám nové lidštější pojetí zombíků v Armádě mrtvých?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!