7 nejlepších scén Arnolda Schwarzeneggera: Čím nás nejvíc dostal v Predátorovi nebo Terminátorovi?

Od sexu s čarodějnicí po kulometnou rotyku!
Rudé horko
Rudé horko
TriStar Pictures

reklama

Čtvrteční cooltovní movie vám nabídne legendu legend – Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Rudé horko! Klasika, v níž rakouský nadčlověk sehraje sovětského detektiva pracujícího s břitkým americkým kolegou („Kokainum!“), dává vzpomenout na Arnieho nejslavnější scény. Zatlačili jsme slzu a vypsali sedm z nich.

07) Sex s čarodějnicí (Barbar Conan)

Z Barbara Conana by samozřejmě bylo možné vybrakovat jenom asi 80 % filmu a vždy bychom našli kultovní scény. Ale sex s čarodějnicí byl hned v úvodu krásnou ilustrací, že sledujeme „tak trochu“ jinou fantasy. Nebyl by to navíc Arnie, aby okamžik nezakončil soubojem plným plamenů...

06) „Showtime!“ (Běžící muž)

Hrubě nedoceněným kusem Arnieho filmografie je klasika jménem Běžící muž, a to zejména díky zdejšímu záporákovi. Film o futuristických gladiátorských zápasech, v nichž se Arnold ocitne, je totiž hrubě realisticky nefér jako sám život. Jenže na konci se Arnie vrátí splatit své dluhy a je to famózní podívaná!

05) Být, či nebýt? (Poslední akční hrdina)

Arnoldovy scény mnohdy oscilují mezi smrtelnou vážností a parodií sebe sama. Jedním z okamžiků, kdy je jasné, že vítr vane zcela z míst humoru, je však slavná shakespearovská momentka z Posledního akčního hrdiny. „Být, či nebýt?“ tu totiž zazní jenom jako předehra k chorálu zpívanému C-4.

04) Přípravka na Predátora (Predátor)

Už z nadživotní podstaty Arnieho je víceméně garantované, že našeho reka málokdy uvidíme na holičkách. Scénka z Predátora je však právě takovým unikátem! Jasně, na konci Arnie ufounskému lovci stejně rozbije makovici – ale ve třetí čtvrtině filmu jsme přesto na chvíli na pochybách...

03) Jednočlenná armáda (Komando)

Prakticky přesným opakem je slavné finále Komanda, které lze popsat jedině slovy „Call of Duty hrané s nesmrtelností“. Je to šílené, absolutně nepravděpodobné... a tak opojné! Rambo byl možná prvním akčním filmem svého stylu, ale Komando tenhle šílený nápad dotáhlo do absolutního konce!

02) Čistka stanice (Terminátor)

Nakonec, některé filmy si natolik uvědomovaly, že „Arnold ležící, trpící“ je pro diváka nepochopitelný vývojem, že došlo na příběhové vysvětlování, proč je jeho postava nezranitelná. Čistka stanice z Terminátora je tak vlastně identická s koncem Komanda – tentokrát má však Arnie dějově neprostřelitelnou kovovou karosérii...

01) Honička na motorce (Terminátor 2: Den zúčtování)

Absolutním, vysokootanovým etalonem je však zřejmě nesmrtelná a opulentní honička z Terminátora 2. Zápas mezi bicyklem, motorkou a kamionem tu stříká tolika barvami Ameriky, že k dokonalosti chybí už jen kabriolet a hamburger. Otevírání si dveří s pomocí upilované brokovnice tu už totiž je!

Rudé horko začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!