Superman vs. Robocop: 7 slavných rolí, které málem získal Arnold Schwarzenegger

Co všechno proteklo guvernátorovi mezi prsty?
Total Recall
Total Recall
TriStar Pictures

reklama

Ve čtvrtek večer na COOL dorazí původní Total Recall. Arnold Schwarzenegger se představí v klasickém příběhu stavebního dělníka, který si ve světě budoucnosti možná prožívá špionážní sci-fi drama... a možná mu jenom ruplo v kouli a vše se mu pouze zdá. No kdo z nás to nezná? Není asi pochyb o tom, že Arnoldův Total Recall platí za klasiku. Věděli jste však, že se jeho mocná čelist mohla před kamerou objevit v celé řádce jiných slavných filmů? Vybrali jsme sedmero z nich!

07) Robocop (Robocop)

Je to tak – namísto Petera Wellera studio původně uvažovalo, že by do hlavní role obsadilo našeho rakouského krasavce. Krom něj kravaťáci zvažovali třeba i Rutgera Hauera (hlavní replikant z Blade Runnera).

Robocop/Terminátor
Autor: Orion Pictures Robocop/Terminátor

06) John McClane (Smrtonosná past)

Je to paradoxní, protože Smrtonosná past se proslavila zejména díky tomu, že byl ukecaný polda Bruce Willis tak odlišný od arnoldovsko-slyovských akčních hrdinů. Studio ale roli Johna McClanea původně nabídlo právě Arniemu, který ji odmítl.

Smrtonosná past/Komando
Autor: 20th Century Fox Smrtonosná past/Komando

05) Dr. Robert Neville (Já, legenda)

Snímek Já, legenda nejspíš znáte jako biják z roku 2007 s Willem Smithem – o víc jak dekádu dříve však měl film původně režírovat Ridley Scott (!), který chtěl do hlavní role obsadit právě Arnolda. Atmosféra filmu by oproti verzi z roku 2007 asi byla hodně odlišná.

Já, legenda/Policajt ze školky
Autor: Warner Bros. Pictures/Universal Pictures Já, legenda/Policajt ze školky

04) Soudce Dredd (Soudce Dredd)

V prvním, leč nikoliv posledním příkladu tohoto druhu byl Soudce Dredd z roku 1995 původně zamýšlen pro Arnieho než pro jeho nezájem nakonec roli dostal Sylvester Stallone. Podobně Slyovi připadla i role v Nájemných vrazích.  

Soudce Dredd/Terminátor
Autor: Buena Vista Pictures/Orion Pictures Soudce Dredd/Terminátor

03) Sean Archer/Castor Troy (Tváří v tvář)

Ačkoliv se ve finální verzi filmu porvali Nicolas Cage a John Travolta, původně chtělo studio pro snímek Johna Woo ulovit daleko větší sólokapry – první koncept totiž spoléhal na to, že si tváře vymění Arnold a Sly!

Tváří v tvář
Autor: Buena Vista International Tváří v tvář

02) Doctor Octopus (Spider-Man)

Také v tomto případě patřila vize na Arnieho v roli záporáka polovině 90. let. Původně měl totiž Spider-Mana točit James Cameron a s tím se pojila i jeho volba udělat z rakouského svalovce Doctora Octopuse. Železný Jim ale projekt nakonec opustil a, jak dobře víte, Docem Ockem se v roce 2004 stal Alfred Molina.

Spider-Man 2/Konec světa
Autor: Sony/Universal Spider-Man 2/Konec světa

01) Superman (!)

Arnold byl jedním z herců, kteří byli zvažováni pro hlavní roli Supermana ve filmu z roku 1978. Nakonec pozici nedostal kvůli Marlonu Brandovi ve vedlejší roli – Brando trval na tom, že Arnie nemůže hrát hlavní roli, když neumí pořádně anglicky. Což tehdy byla rozhodně pravda. Kdo jiný by ale koneckonců dovedl sehrát roli cizáka s nadlidskou muskulaturou, který si našel druhý domov v Americe, hm?

Arnold jako Superman
Autor: Warner Bros./Warped Factor Arnold jako Superman

Total Recall začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama