Superman vs. Robocop: 7 slavných rolí, které málem získal Arnold Schwarzenegger

Co všechno proteklo guvernátorovi mezi prsty?
Total Recall
Total Recall
TriStar Pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Připravte se na výlet na Mars – ve čtvrtek ve 22.20 totiž na COOLu začíná cooltovní movie Total Recall. Arnold Schwarzenegger se tu představí v klasickém příběhu stavebního dělníka, který si ve světě budoucnosti možná prožívá špionážní sci-fi drama... a možná mu jenom ruplo v kouli a vše se mu pouze zdá. No kdo z nás to nezná? Není asi pochyb o tom, že Arnoldův Total Recall platí za klasiku. Věděli jste však, že se jeho mocná čelist mohla před kamerou objevit v celé řádce jiných slavných filmů? Vybrali jsme sedmero z nich!

Total Recall - upoutávka
Total Recall - upoutávka

07) Robocop (Robocop)

Je to tak – namísto Petera Wellera studio původně uvažovalo, že by do hlavní role obsadilo našeho rakouského krasavce. Krom něj kravaťáci zvažovali třeba i Rutgera Hauera (hlavní replikant z Blade Runnera).

Robocop/Terminátor
Robocop/Terminátor
Orion Pictures

06) John McClane (Smrtonosná past)

Je to paradoxní, protože Smrtonosná past se proslavila zejména díky tomu, že byl ukecaný polda Bruce Willis tak odlišný od arnoldovsko-slyovských akčních hrdinů. Studio ale roli Johna McClanea původně nabídlo právě Arniemu, který ji odmítl.

Smrtonosná past/Komando
Smrtonosná past/Komando
20th Century Fox

05) Dr. Robert Neville (Já, legenda)

Snímek Já, legenda nejspíš znáte jako biják z roku 2007 s Willem Smithem – o víc jak dekádu dříve však měl film původně režírovat Ridley Scott (!), který chtěl do hlavní role obsadit právě Arnolda. Atmosféra filmu by oproti verzi z roku 2007 asi byla hodně odlišná.

Já, legenda/Policajt ze školky
Já, legenda/Policajt ze školky
Warner Bros. Pictures/Universal Pictures

04) Soudce Dredd (Soudce Dredd)

V prvním, leč nikoliv posledním příkladu tohoto druhu byl Soudce Dredd z roku 1995 původně zamýšlen pro Arnieho než pro jeho nezájem nakonec roli dostal Sylvester Stallone. Podobně Slyovi připadla i role v Nájemných vrazích.  

Soudce Dredd/Terminátor
Soudce Dredd/Terminátor
Buena Vista Pictures/Orion Pictures

03) Sean Archer/Castor Troy (Tváří v tvář)

Ačkoliv se ve finální verzi filmu porvali Nicolas Cage a John Travolta, původně chtělo studio pro snímek Johna Woo ulovit daleko větší sólokapry – první koncept totiž spoléhal na to, že si tváře vymění Arnold a Sly!

Tváří v tvář
Tváří v tvář
Buena Vista International

02) Doctor Octopus (Spider-Man)

Také v tomto případě patřila vize na Arnieho v roli záporáka polovině 90. let. Původně měl totiž Spider-Mana točit James Cameron a s tím se pojila i jeho volba udělat z rakouského svalovce Doctora Octopuse. Železný Jim ale projekt nakonec opustil a, jak dobře víte, Docem Ockem se v roce 2004 stal Alfred Molina.

Spider-Man 2/Konec světa
Spider-Man 2/Konec světa
Sony/Universal

01) Superman (!)

Arnold byl jedním z herců, kteří byli zvažováni pro hlavní roli Supermana ve filmu z roku 1978. Nakonec pozici nedostal kvůli Marlonu Brandovi ve vedlejší roli – Brando trval na tom, že Arnie nemůže hrát hlavní roli, když neumí pořádně anglicky. Což tehdy byla rozhodně pravda. Kdo jiný by ale koneckonců dovedl sehrát roli cizáka s nadlidskou muskulaturou, který si našel druhý domov v Americe, hm?

Arnold jako Superman
Arnold jako Superman
Warner Bros./Warped Factor

Total Recall začíná na Prima COOL ve 22.20.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama