5 filmů, ve kterých k Zemi letí asteroid: Od Armageddonu k Drtivému dopadu

Asteroid kupodivu není zase v tolika filmech, jak si možná myslíte...
Doba ledová: Mamutí drcnutí
Doba ledová: Mamutí drcnutí
20th Century Fox

reklama

V sobotu večer na COOLu zavládne pátá Doba ledová. Manny, Sid a další zvířecí hrdinové se tentokrát budou muset vyrovnat s tím, že na Zemi se řítí asteroid. Scrat totiž během svého posledního honu za žaludy zadělal na kataklyzma vskutku kosmického charakteru. Jak se s podobnou situací vyrovnat tisíce let před tím, než se narodil Bruce Willis? Možná poradí několik dalších vybraných filmů, kde se k Zemi blíží asteroid.

05) Zkázonosná kometa

Že se na Zemi řítí bludný balvan, ještě nutně neznamená, že je třeba volat Bruci Willisovi! Občas totiž stačí jen průlet a je zaděláno na smolíčka! Tak jako ve Zkázonosné kometě, kde zlořádná vlasatice způsobí smrt většiny lidstva a mutaci většiny zbylé menšiny v zombíky. Takhle se vymýšlejí náměty na horory, přátelé!

Zkázonosná kometa
Autor: Atlanic Releasing Zkázonosná kometa

04) Drtivý dopad

Už jsme nakousli Armageddon, který – spoiler alert – vévodí našemu seznamu. Nemůžeme však říct Bob bez Bobka, kterým je v tomto případě konkurenční Drtivý dopad. Ačkoliv jde o podstatně věrohodnější asteroidový (kometární) film a navíc má Froda, vzhledem k pomalejšímu tempu mu musíme udělit až čtvrtou příčku.

Drtivý dopad
Autor: Paramount Pictures Drtivý dopad

03) Hodný dinosaurus

Tohle bude trochu paradox, ale Hodný dinosaurus vlastně není asteroidový film. Namísto toho je tohle poetické a existenciální pojednání o přátelství dinoše a člověka bijákem, který je kuriózním způsobem antiasteroidový. V tomhle světě totiž asteroid, který způsobil K-Pg vymírání alias vymření dinosaurů, Zemi minul. Ač absentující, asteroid tak v ději stále hraje významnou roli!

Hodný dinosaurus
Autor: Buena Vista Pictures Hodný dinosaurus

02) Hledám přítele pro konec světa

Zcela opačně je tomu v případě tohoto komediálního dramatu. Pokud nejste masochista, v žánru Armageddonu jste nejspíše nefandili asteroidu samotnému. To však neznamená, že neexistují filmy, kde ten kámen přesto nezvítězí! Třeba jako tenhle melancholický biják, kde se Steve Carell před koncem světa zabouchne do Keiry Knightley (jako by to bylo něco obtížného) a řeší, jestli s ní nestrávit tragický konec světa.

Hledám přítele pro konec světa
Autor: Focus Features Hledám přítele pro konec světa

01) Armageddon

Celý seznam jsme se kolem něj motali, není totiž zbytí. Armageddon možná mnoho rozumu nepobral, charismatu má však na rozdávání – a právě jeho miloučká hloupost z něj činí mnohem zábavnější film i generaci po premiéře. Jasně, že by obrana před asteroidy nevypadala takhle! Ale garantuju vám, že i vědátoři z řídicích středisek a/nebo astronauti ovládající v hlubokém kosmu roboty (úplně jinak než v Armageddonu) by si u obou činností pobrukovali soundtrack tohohle majstrštyku. Taková je totiž moc našlapaného filmu!

Armageddon
Autor: Buena Vista Pictures Armageddon

Animák Doba ledová: Mamutí drcnutí začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!