Nový Avatar bude vyžadovat maximálně oddané diváky. V čem překoná Avengers 4?

Návrat na Pandoru už je za rohem. Předtím než se vydáte do kina, byste však měli vědět jednu důležitou věc.
Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water
20th Century Studios

reklama

Čekání na druhého Avatara bylo opravdu dlouhé a natáhlo se na 13 let. Teď si alespoň fanoušci budou moci říct, že stálo za to – dostanou totiž pořádnou porci filmu. Podle informací prestižního magazínu Hollywood Reporter by totiž měla být stopáž snímku Avatar: The Way of Water vydatných 190 minut, tedy 3 hodiny a 10 minut. To je o 24 minut více, než měl první díl.

Film se tak zařadí do exkluzivního klubu blockbusterů, které se nebály jít výrazně přes hranici dvou a půl hodin (ta se v Hollywoodu považuje za hodně dlouhou stopáž, již není radno překračovat). Patří do něj třeba megahit Avengers: Endgame o délce 182 minut, který je však stále o osm minut kratší než Avatar 2. Návrat na Pandoru přitom ani nebude nejdelším filmem od Jamese Camerona – oscarový Titanic měl totiž 194 minut.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První český trailer filmu Avatar 2

Letos už mimochodem divákům naložil například The Batman (176 minut), chystá se na ně Black Panther: Wakanda nechť žije (161 minut) a začátkem příštího roku taky velkolepá historická freska Babylon s Bradem Pittem, která bude mít 188 minut.

U velkých a ambiciózních filmů si ostatně diváci zvykli i na pořádnou délku. Stačí zmínit třeba trilogii Pán prstenů (dohromady 686 minut!), Kmotra II (202 minut), Lawrence z Arábie (222 minut) nebo třeba Schindlerův seznam (195 minut). Současní diváci, kteří běžně sledují celé sezony seriálů na jeden zátah, ale na délky filmů občas paradoxně remcají, takže... uvidíme, jak se s Avatarem 2 nakonec poperou.

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!