Avatar 2 překonal obří milník, který je pro něj zcela klíčový. Navíc padl důležitý rekord jedničky

Pokračování Avatara rázně umlčelo všechny pochybovače. Jeho spanilá jízda přitom ještě ani zdaleka nekončí!
Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water
20th Century Studios

reklama

Avatar: The Way of Water překonal v celosvětových tržbách dvě miliardy dolarů a zařadil se tak mezi pouhou šestici filmů, kterým se to kdy povedlo. Snímky Avengers: Infinity War a Star Wars: Síla se probouzí už má na dohled a je jisté, že je v tomto týdnu nechá za sebou.

Bude mu tak prozatím patřit čtvrté místo v žebříčku nejvyšších tržeb všech dob. Hned trojice ze čtyř nejúspěšnějších filmů všech dob tak bude od režiséra Jamese Camerona – mezi jeho dva Avatary a Titanic se vmáčkla jen čtyřka Avengers s podtitulem Endgame.

Úctyhodná je taky rychlost, jakou dvoumiliardového milníku nový Avatar dosáhl, protože se mu to povedlo o šest dní dříve než jedničce. Ta je se svými 2,9 miliardami tržeb jasným králem, ale pomohla si k tomu i nedávnou obnovenou premiérou remasterované verze, díky níž se vyšvihla před zmíněné Avengers 4, kteří mu tuto pozici dočasně přebrali.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Třetí trailer filmu Avatar: The Way of Water

K překonání svého předchůdce bude muset druhý Avatar vydržet na špičce návštěvnosti ještě mnoho týdnů, což už se mu nemusí povést, přestože v kinech stále nemá žádnou velkou konkurenci. První přijde až s marvelovkou Ant-Man a Wasp: Quantumania v polovině února.

Mimo Ameriku nový Avatar prozatím nejvíce utržil v Číně (229,7 milionu dolarů), Francii (129,9), Německu (117) a Jižní Koreji (96,9). V Česku se stal už v polovině ledna teprve 16. filmem v historii, který navštívilo více než milion diváků a vydělal tu více než 220 milionů korun.

James Cameron už dříve prohlásil, že osud celé série závisí právě na tržbách dvojky, která musí vydělat alespoň dvě miliardy, jinak by musel pandorskou ságu ukončit po již natočeném, a právě dodělávaném třetím díle, který vstoupí do kin před Vánoci 2024. Teď už je tak jisté, že bychom se měli dočkat plánovaných pěti Avatarů. O tom, že třetí díl bude mít nového hlavního hrdinu, si přečtěte v samostatném článku.

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!