Kdy bude Avatar 2 on-line? Víme, jak dlouho si na něj ještě počkáte

Druhý Avatar stále neohroženě vládne světovým kinům. Co to znamená pro termín jeho on-line premiéry?
Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water
20th Century Studios

reklama

Avatar: The Way of Water slaví první miliardu dolarů na celosvětových tržbách, ale jeho tvůrce a režisér James Cameron už dříve prohlásil, že cíle jsou daleko vyšší. Aby si film vydělal na své obrovské náklady, měl by podle něj dosáhnout na dvojnásobek této částky – což se dosud povedlo jen pětici celovečeráků v čele s celkovým rekordmanem, prvním Avatarem (2,29 miliardy).

Znamená to, že film bude muset zůstat co nejdelší dobu v kinech. Obzvlášť když v lednu a únoru nebude mít žádnou větší konkurenci. Co to znamená pro termín jeho on-line premiéry? Hodně se dá vyčíst z aktuální strategie vlastníka celé značky, kterým je mediální gigant Disney.

Ten zkrátil v době pandemie distribuční okno, tedy dobu od premiéry v kinech po uvedení on-line a na ostatních nosičích, na pouhých 45 dní. V poslední době ji však zase prodlužuje. V případě filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství se čekalo jen 47 dní, ale Thor: Láska jako hrom se objevil on-line až po 62 dnech.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový trailer filmu Avatar: The Way of Water s českými titulky

Nejaktuálnější marvelovka Black Panther: Wakanda nechť žije bude on-line 20. ledna, přestože stále sbírá slušná čísla v kinech – je však zřejmé, že na miliardu dolarů to z aktuálních více než 820 milionů už nedotáhne. V jejím případě se okno uzavře za 66 dní.

Nový Avatar je filmem určeným opravdu speciálně pro velké projekce, které mohou nabídnout 3D a taky vyšší snímkovou frekvenci, což jsme rozebrali v našem speciálním technickém článku. Disney ho tak bude chtít držet v kinech, dokud to bude možné, a více než tříměsíční okno ještě trochu natáhne. Nejdříve se tak Avatar: The Way of Water objeví on-line na konci března 2023, a je dost dobře možné, že si nakonec počkáme až do dubna.

Viděli jste druhého Avatara v kině? Anebo si počkáte, až bude on-line?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!