Další díly Avatara budou jako Pán prstenů

V prosinci půjde do kin první ze čtyř pokračování Avatara. Co budou mít společného se slavnou ságou J. R. R. Tolkiena?
Pán prstenů a Avatar
Pán prstenů a Avatar
Warner Bros. / 20th Century Studios

reklama

Britský spisovatel J. R. R. Tolkien vydal v roce 1937 pohádkovou knihu Hobit a slavil s ní velkolepý úspěch. O 17 let později se však ukázalo, že šlo jen o předehru k mnohem většímu příběhu, jenž začal vycházet pod názvem Pán prstenů. Co to má společného s Avatarem? Kupodivu víc, než byste čekali. První díl byl totiž v podstatě Cameronovým Hobitem – a nyní, o 13 let později, teprve začíná epická sága z divoké Pandory.

Cameron ji studiu prodal slovy: „Představte si, že existuje série avatařích románů ve stylu Pána prstenů, a my je budeme adaptovat.“ Jeho návrh byl přijat s nadšením, pak ale Cameronovi došel jeden drobný detail – totiž že bude ony romány muset vymyslet, jelikož se na rozdíl od Petera Jacksona nemůže opřít o již existující materiál.

Avatar: The Way of Water
Autor: 20th Century Studios Avatar: The Way of Water

Režisér Terminátora, Vetřelců nebo Titanicu se do téhle výzvy samozřejmě vrhnul po hlavě. A trvalo „jen“ 13 let, než velký návrat na Pandoru dostal do podoby, kterou od něj požadoval. Blížící se dvojku Avatara tak vlastně jde chápat jako jeho Společenstvo prstenu, na něž akorát místo dvou dílů (jako u Tolkiena) navážou rovnou tři další pokračování.

Snad diváci na návrat modrásků uslyší. Vznik Avatara 4 a 5 totiž stále závisí na tom, jestli Avatar 2 (a 3) naplní kina k prasknutí.

Zdroj: Empire

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!