Avatar 2: První reakce mluví o fenomenálním filmu, který má jediný problém

První diváci mají za sebou nového Avatara a jejich reakce jsou velmi pozitivní. Přesto však na filmu našli slabinu.
Avarar: The Way of Water
Avarar: The Way of Water
20th Century Studios

reklama

V londýnském kině na Leicester Square se konala světová premiéra Avatara 2. Jelikož vzápětí padlo embargo pro sociální sítě, tak se hned po konci projekce objevily první ohlasy. A jsou převážně nadšené!

Režisér a tvůrce James Cameron podle nich dokáže vtáhnout diváky do magického světa Pandory se stejnou silou jako v revolučním první dílu z roku 2009. Prakticky ve všech ohledech totiž novinka svého předchůdce překonává. Mezi výtkami se vlastně objevuje jen předvídatelný děj (a pár lidí nezapomnělo zmínit mamutí délku překonávající tři hodiny). Dosud se však nenašel vyloženě negativní ohlas.

„Jako někdo, kdo si užil, ale vyloženě nemiloval prvního Avatara, musím přiznat, že dvojka mě úplně odrovnala. Je výrazně lepší vizuálně, příběhově i hereckými výkony a celou stopáž jsem sbíral čelist na podlaze. James Cameron je BŮH filmových pokračování,“ tweetoval Jake Hamilton a narážel tak na fakt, že Cameron natočil oceňované dvojky Vetřelci a Terminátor 2: Den zúčtování. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový trailer filmu Avatar: The Way of Water s českými titulky

„Byl bych připraven odpřísáhnout, že James Cameron skutečně natočil nového Avatara na cizí planetě. Tak moc úchvatně a přesvědčivě vypadá. Je dlouhý, ale celou dobu mě udržel zaujatého. Stejně jako Avatar před třinácti lety, tenhle film je úspěchem kinematografie a událostí, kterou nesmíte minout!“ myslí si Joseph Deckelmeier.

Podobně to vidí i Sean O'Connell: „Úžasné vizuálně, ale hlavně silnější daleko emocionálnějším propojením s hrdiny a jejich příběhem. Ve finální hodině jede Cameron na plný výkon a ukazuje všem režisérům blockbusterů, jak se to má dělat.“

„Úžas vyvolávající propojení přírodního dokumentu s blockbusterem – vzrušující a hluboce procítěné tříhodinové putování oceány Pandory. Nepopsatelně epické třetí dějství sebere dech i rozpláče,“ popisuje Zoë Rose Bryant.

„Není překvapením, že nový Avatar nabízí mistrovský vizuál s bohatým 3D a dechberoucími scenériemi. Trpí slabším příběhem s příliš postavami, přesto se Cameronovi podařilo dotáhnout ho do vyvrcholení plného emocí a vzrušující akce,“ podělil se o své dojmy Ian Sandwell.

„Monumentální triumf filmařiny, skvěle trefující poměr mezi technickým a emocionálním podložím. 3D při 48 snímcích za vteřinu nabízí největší vtažení, jaké jsem kdy viděl. Cítil jsem se znovu jako dítě sledující poprvé Terminátora 2. Ohromující,“ nechal se unést Kevin McCarthy.

Avatar: The Way of Water vstupuje do českých kin už ve čtvrtek 15. prosince. Těšíte se?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!