Avatar 2 měl původně vypadat úplně jinak. V novém filmu bude chybět tato úžasná scéna

James Cameron odhalil detaily z nepoužitého scénáře pro pokračování Avatara. Jak se s ním nakonec naložilo?
Avatar
Avatar
20th Century Fox

reklama

James Cameron v aktuálním rozhovoru pro magazín Total Film prozradil zajímavé informace o původní scénáři Avatara 2, který se však nakonec nepoužil. Měl 130 stránek a jmenoval se The High Ground. Obsahoval prý spoustu velmi působivých scén – například bitvu s Na'vi v nulové gravitaci.

Ve scénáři podle Camerona chybělo několik důležitých prvků, které se nakonec objevily v jiné verzi, jejíž zfilmovaná podoba vstoupí do kin 15. prosince 2022. O příběh však fanoušci nepřijdou, vyjde totiž ještě na začátku prosince jako komiks u vydavatelství Dark Horse. Dějově by měl navíc překlenout období mezi koncem prvního filmu a začátkem toho druhého, takže půjde o velmi příjemný bonus.

„Pracoval jsem tehdy s týmem scenáristů, měli jsme spoustu nápadů a snažili jsme se je nacpat do jediné krabičky a nikdy tam úplně nezapadly. V jednom bodě jsem prostě řekl: Pojďme to dokončit a uvidíme, jestli z toho bude film. Výsledek měl tehdy 130 stran a říkali jsme si, že je to fakt super příběh, parádní čtení,“ popsal Cameron.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový trailer filmu Avatar: The Way of Water s českými titulky

Proč z něj nakonec nevznikl film? „Nešlo to dostatečně do neznáma, což je u pokračování dost kritický prvek. A taky to úplně nehrálo podle avatařích pravidel, tedy nepropojilo nás to s tím snovým světem, který má i spirituální stránku, již nelze vyjádřit slovy. Mělo to všechno ostatní, ale tohle tomu chybělo,“ vysvětlil oceňovaný režisér.

Všem však bylo líto příběh zahodit, nakonec tak dostane zmíněnou komiksovou podobu. „Je tam spousta skvělých věcí, třeba Na'vi bojující s luky a šípy v nulové gravitaci. Prostě to jen úplně nesplnilo mé vyprávěcí a tematické cíle,“ uzavřel Cameron, jenž snad opět dostojí své pověsti režijního perfekcionisty.

Zdroj: IGN

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!