Avatar 2 se znovu odsouvá! Bojí se Star Wars, nebo je v tom něco jiného?

Návrat na Pandoru se řídí podle jediné věci...
Avatar 2 odsun
Avatar 2 odsun
20th Century Fox

reklama

Premiéra osmých Star Wars se před několika dny přesunula z května 2017 na prosinec 2017. Spousta lidí se tomu divila, jelikož měl v prosinci 2017 dorazit druhý Avatar, záhy ale přišlo vysvětlení. Modrásky do dvou let rozhodně neuvidíme. A to z prostého důvodu.

Terminator zrusen

Nový Terminátor nebude! Je to Arnieho konec? Naději dává návrat Camerona...

Ačkoliv kdekdo tvrdí, že utekli před hrdiny z předaleké galaxie, realita je docela jiná. Pánové z Lucasfilmu Star Wars přesunuli právě proto, že se (předem) dozvěděli o odsunu Avatara, za kterým nestojí nikdo jiný než James Cameron. Ten nedávno potvrdil, že dokončuje scénáře ke druhému, třetímu i čtvrtému Avatarovi a že už má prakticky hotovou preprodukci. Očividně ale stále není připravený jít před kamery, takže ze slibovaného prosince 2017 jednoduše ustoupil.

Může něco takového dovolit? Samozřejmě. Mluvíme tu totiž od Jamesi Cameronovi, režisérovi dvou nejvýdělečnějších filmů všech dob. "Železný Jim" patří mezi několik režisérů, kteří si mohou projekty vyvíjet vlastním tempem, protože jsou v podstatě nenahraditelní. Stejně jako u prvního Avatara tak budeme čekat, dokud nebude Cameron spokojený se scénářem, což je luxus, o kterém se většině Hollywoodu jen sní.

Nejočekávanější filmy roku 2016

Warcraft, další Star Wars nebo návrat Jokera: 15 nejočekávanějších filmů roku 2016!

Snad u Camerona povede k další trefě do černého. Nic menšího se od experta na pokračování (Terminátor 2, Vetřelci) ostatně ani nečeká.

reklama

reklama