Avatar může skončit před natočením všech filmů. James Cameron prozradil, co jeho ságu spolehlivě zabije

Režisér Avatara 2 se rozpovídal o tom, co všechno se může stát po letošní očekávané premiéře.
Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water
20th Century Studios

reklama

Avatar se díky nedávné obnovené premiéře opět posunul před Avengers: Endgame na pozici nejvýdělečnějšího filmu všech dob. A už v prosinci pak bezpochyby opět ovládne kina po celém světě pokračování nazvané Avatar: The Way of Water. Jenže jak teď vysvětlil režisér James Cameron, budoucnost jeho sci-fi série není pevně daná.

Aktuálně víme, že má mít Avatar celkem pět dílů, přičemž třetí už je dotočený a momentálně je v postprodukci. Do kin se podívá dva roky po dvojce, tedy v prosinci 2024. Stejný dvouletý odstup je pak plánovaný pro následující dva díly – čtyřka má dorazit v prosinci 2026 a pětka v prosinci 2028.

Cameron nicméně v rozhovoru pro magazín Total Film připustil, že je připraven na možnost, že Avatar nakonec bude pouze trilogií a čtvrtý a pátý díl se nikdy nenatočí. Jejich realizace totiž záleží na tom, jak uspěje dvojka.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový trailer filmu Avatar: The Way of Water s českými titulky

„Trh nám možná za pár měsíců řekne, že je hotovo, respektive částečně hotovo ve smyslu: pojďme uzavřít příběh třetím fílmem a už dál nepokračovat, protože už to prostě nevydělává... Nacházíme se zkrátka v jiném světě, než když jsem ty filmy psal. Mezitím přišly dvě rány – pandemie a streamování,“ řekl Cameron.

Stále však doufá, že právě novým Avatarem dokáže lidem připomenout, že návštěva kina přináší unikátní zážitek. „Tenhle film to rozhodně umí. Jenže kolika lidem na tom ještě vůbec záleží?“ uzavřel Cameron.

Natočení Avatarů koneckonců není levnou záležitostí. Rozpočet dvojky se odhaduje na 250 milionů dolarů, všechna čtyři pokračování pak mají vyjít na miliardu. Dvojka ještě nemá jistou premiéru v Číně, a pokud se ji nepodaří vyjednat, vůbec nemůže pomýšlet na to, že by se výdělky přiblížila rekordnímu prvnímu dílu z roku 2009.

Zdroj: GamesRadar

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!