Avatar 4: Scénář se dočkal nebývale nadšené reakce. Co na něj studio řeklo?

James Cameron má velký a navazující příběh Avatara opravdu precizně promyšlený.
Avatar
Avatar
20th Century Studios

reklama

James Cameron, režisér a tvůrce Avatara, je známý mimo jiné díky výtečným pokračováním jako Vetřelci nebo Terminátor 2: Den zúčtování. Scénář ke druhému dílu Avatara psal spolu s Rickem Jaffou a Amandou Silver, dvojicí známou prací na Jurském světě nebo nové sérii Planeta opic. Už předem však předložil studiu scénáře celé avataří pentalogie. A teď prozradil, jaké byly reakce.

„Nemůžu prozradit detaily, ale můžu říct, že když jsem předložil scénář ke dvojce, dali mi ze studia tři strany poznámek. Když jsem odevzdal trojku, tak to byla jedna stránka, takže jsem se zlepšil. Po předložení čtyřky mi šéf studia a kreativní ředitel napsali mail, ve kterém se v podstatě psalo jen – No, ty krávo! Když jsem se zeptal, kde jsou poznámky, tak odpověděli, že to jsou veškeré jejich poznámky, protože je to úplně šílené, v pozitivním smyslu,“ prozradil Cameron.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Třetí trailer filmu Avatar: The Way of Water

K napsání scénářů všech pokračování ještě před startem natáčení dvojky Camerona inspiroval Peter Jackson s jeho trilogií Pán prstenů. „Ve své době to byla bláznivá sázka a klobouk dolů před tím, že se jim podařilo pracovat současně na všech třech filmech. Ale on měl jasnou předlohu v knížkách, takže vždycky mohl odkázat herce k nim, když potřeboval, aby zjistili něco o vývoji své postavy. Cítil jsem, že to musím udělat stejně. Musel jsem to uhrát, jako by už existovaly knížky, takže jedinou cestou bylo napsat všechny scénáře a dát je hercům k přečtení, aby věděli, kam jejich postavy i celý příběh směřují,“ vysvětlil.

Avatar 2 vstupuje do českých kin už ve čtvrtek 15. prosince. V hlavních rolích uvidíme Sama Worthingtona, Zoe Saldanu, Sigourney Weaver, Stephena Langa nebo Kate Winslet.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!