Avengers 3 plní i ta největší očekávání. Tady je 5 důvodů, proč tuhle pecku musíte vidět!

Jak se povedla epická Infinity War se všemi superhrdiny od Marvelu?
Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Marvel Studios

reklama

Když šel před deseti lety do kin Iron Man, jen málokdo tušil, že nastartuje filmový vesmír, který momentálně čítá osmnáct celovečeráků. Zatímco v Avengers 1 a 2 se vlastně protínalo pět filmových sérií, v Avengers 3 se jich potkává dvojnásobek. Devatenáctá marvelovka, v níž se VŠICHNI snaží porazit mocného fialového titána Thanose, je tedy největším crossoverem v dějinách filmu, a možná vás bude zajímat, co všechno se na ní povedlo...

1) Dobře rozdané karty

První Avengers měli osm plakátů s postavami a dvojka se vyšplhala na jedenáct. Když vám tedy řeknu, že jich ke trojce vyšlo dvaadvacet (a to jsou Rocket a Groot pohromadě), jde z toho velmi dobře pochopit, o jak obrovském filmu tu mluvíme. Většina týmovek by se pod tíhou tolika postav rychle zlomila. Bratři Russovi, kteří pro Marvel natočili už Kapitána Ameriku 2 a 3, jsou ale na takové výzvy zvyklí a nic si z nich nedělají.

Co to znamená? Že se do Avengers 3 vešli prakticky všichni superhrdinové, které Marvel za posledních deset let představil, a žádný z příběhu nevyčnívá. Russovi totiž distribuují prostor tak obratně, že každý stihne zazářit, a zároveň nikdy nebudete mít pocit, že je některý z vašich oblíbenců bolestivě upozaděn, nebo je ho naopak "zbytečně moc". Ano, v podstatě se koná malý zázrak, který asi jen tak někdo nezopakuje.

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel Studios Avengers: Infinity War

2) Výborný záporák

Hlavním hrdinou třetích Avengers není Tony Stark, Steve Rogers nebo Thor. Všechny postavy rotují kolem Thanose, jenž chce sesbírat šest mocných kamenů nekonečna, aby mohl vyhladit půlku vesmíru. Jeho plán je dostatečně vysvětlený a samotný Thanos je možná nejlepším záporákem, kterého kdy Marvel poslal do kin. Má totiž nesmírné odhodlání, jeho pohnutky dávají smysl, a navíc má dost prostoru na to, aby nepůsobil jen jako další povinná překážka pro nejmocnější hrdiny světa.

Z upozaděného padoucha, jenž dlouhých šest let akorát seděl ve velkém křesle, se tak opravdu stal tuhý protivník, který je výzvou nejen fyzickou, ale i verbální a myšlenkovou. Což v překladu znamená, že Russovi překonali asi největší překážku, která před nimi stála, a klidně by na plakát mohli napsat Thanos: Infinity War.

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel Studios Avengers: Infinity War

3) Spousta humoru a luxusní akce

Avengers se v první řadě snaží být velkolepým blockbusterem, který má bavit davy lidí. A jelikož recept rychlopalný humor + našlápnutá akce Marvelu fungoval už tolikrát předtím, nebyl snad žádný důvod ho měnit. Třetí Avengers jsou (hlavně ve druhé půlce) výrazně osudovější než třeba sólovky Spider-Mana a Doctora Strange a sem tam vás možná zasáhne i nějaká ta emoce. Většinu času se ale budete především bavit u spousty fórů, jež (na rozdíl třeba od trojky Thora) překážejí v ději jen minimálně, a obdivovat akci, která šlape od začátku do konce.

Po realizační stránce se vůbec připravte na neskutečné audiovizuální hody. Infinity War je totiž prvotřídně natočený blockbuster, který nemá skoro žádné problémy s triky (vážně tu z každého druhého záběru netrčí zelené plátno) a umí přesně ve správnou chvíli vytasit ikonický záběr nebo požadovanou melodii. Zadání "natočte obrovský film s dvaceti+ superhrdiny" se zkrátka splnilo do puntíku, a ať už se postavy mlátí, anebo si "jen" povídají, pořád je na co koukat.

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel Studios Avengers: Infinity War

4) Dobře utajovaná překvapení

Nebyl by to Marvel, aby si do filmu nenachystal spoustu malých i velkých překvapení. Na co se můžete těšit? Třeba na... kdepak, zapomeňte!!! V trailerech bylo pečlivě odkryto všechno, co byste měli vědět před návštěvou kina, a utajované věci vážně chcete zjistit až v sedačce. Pointa tohohle bodu je čistě v upozornění, že Marvel, co se týče velkých odhalení (a ještě větších zvratů), nezklamal. KomiKsoví fandové budou pochopitelně lecčíms překvapeni méně, jelikož rámcově tuší, co všechno se teoreticky může stát. Všichni ostatní by ale měli pravidelně sbírat čelist na podlaze!

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel Studios Avengers: Infinity War

5) Je to nefalšovaná událost

Jsou Avengers 3 nejlepší marvelovka? To asi záleží na tom, jak se vám líbila fenomenální dvojka Kapitána Ameriky. Infinity War rozhodně patří mezi nejlepší filmy, co nám Marvel za nejlepší dekádu nadělil, a možná je (už kvůli měřítku) tím vůbec nejdůležitějším. Určitě se však sluší zmínit, že se jedná hlavně o vyvrcholení osmnácti filmů, takže se vyplatí znát ty předcházející. Dva díly Avengers, dva díly Strážců Galaxie, třetí Kapitán Amerika, třetí Thor, Doctor Strange, Spider-Man: Homecoming, Black Panther... snad máte za sebou alespoň tohle nutné minimum. Že si hlavní příběh s klidem užijete i bez nich? Pravda. Spousta detailů a vztahů vám ale bez příprav může dát maličko zabrat...

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel Studios Avengers: Infinity War

Třetí Avengers jdou do kin už ve čtvrtek 26. dubna, a pokud se na ně vydáte, máte jeden zásadní úkol: Vydržte sedět až do úplného konce titulků!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama