Avengers 3 zlámali největší rekordy! Porazili Star Wars i Rychle a zběsile

K Iron Manově partě se přidali Strážci Galaxie a je z toho nejlepší filmový start všech dob.
Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Marvel Studios

reklama

Když šel před deseti lety do kin Iron Man, mluvilo se o béčkovém superhrdinovi, jehož Marvel oživuje jen proto, že nemá práva na Spider-Mana nebo X-Meny. S Kapitánem Amerikou nebo Thorem to bylo dost podobné. Když se ale tihle borci sešli v Avengers a byl z toho nejlepší otvírák všech dob (207 milionů za první víkend v amerických kinech), všichni konečně pochopili, že se tu dějí velké věci.

5 DŮVODŮ, PROČ MUSÍTE VIDĚT AVENGERS 3

První Avengers časem překonal Jurský svět (208 milionů) a naposledy si rekord přivlastnily sedmé Star Wars, které otevřely za 247 milionů dolarů. Nejmocnější hrdinové světa teď ale vrátili úder, jelikož vydělali 250 milionů a znovu tedy kralují americkému žebříčku. Jak se jim dařilo globálně? I tady se vyhoupli na absolutní první místo. Obřích 543 milionů, které za první "celosvětový" víkend utržilo Rychle a zběsile 8, totiž zlikvidovalo avengeřích 630 milionů!

VYSVĚTLENÍ: CO ZNAMENÁ POTITULKOVÁ SCÉNA AVENGERS 3?

Iron Manova parta tak oficiálně kraluje celému světu a zatím není jasné, kam až to může dotáhnout. Miliarda je pochopitelně jasná a padne už příští týden. Marvel ale určitě touží po dvou miliardách a případně i po skalpu celkových tržeb sedmých Star Wars (2,068 miliardy) nebo Titanicu (2,187 miliardy). Absolutně rekordní Avatar (2,788 miliardy) je před Avengers z bezpečí. Tedy alespoň před trojkou, protože kdo ví, co dokáže 2. května 2019 čtyřka?!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!