Avengers 4 porazili Avatara a stali se nejvýdělečnějším filmem všech dob. Kolik už mají na kontě?

Z Avengers: Endgame je největší hit filmových dějin.
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Marvel Studios

reklama

V Marvelu nemají úplně marný víkend. V sobotu představili světu pět nových filmů a pět nových seriálů, jen aby přihodili ještě šest dalších, o trochu vzdálenějších filmů (včetně Bladea!), a v neděli překonali nejvyšší možný tržební rekord. Dosud byl nejvýdělečnějším filmem všech dob Avatar od Jamese Camerona, za něhož diváci utratili 2,789 miliardy dolarů. V tuhle chvíli už ale žebříčku vládne čtyřka Avengers, která celkově vydělala 2,790 miliardy dolarů.

Modrásci z Pandory tak po devíti letech předávají žezlo nejmocnějším hrdinům světa, jejichž velká (dosavadní) rozlučka se zapisuje zlatým písmem do dějin kinematografie. V Avengers: Endgame se protnulo přesně jedenáct filmových sérií, které Marvel vzkřísil během uplynulých jedenácti let. V průměru tedy každý rok poctivě přihodil jedno polínko do ohně a výsledkem je bezprecedentní filmová událost, která díky bohu nenadchla jen po finanční stránce, ale má krku i spoustu nadšených ohlasů od diváků a kritiků.

Co se s marveláckým vesmírem bude dít dál? Když kliknete na výše nalinkované články, dozvíte se o budoucnosti avengeří party úplně všechno, co se o ní momentálně ví!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama