Avengers 4 vydělali miliardu už za první víkend. O kolik překonali rekordy Avengers 3 a GTA V?

Avengers: Endgame je, co se týče rozjezdu v kinech (a v zábavním průmyslu), největší kasovní trhák všech dob.
Avengers: Endgame a GTA V
Avengers: Endgame a GTA V
Marvel Studios/Rockstar

reklama

Čtvrtý díl Avengers dorazil do kin a je to neskutečný masakr. Velké finále Infinity ságy, dvaadvacetidílného filmového seriálu od Marvelu, lámalo rekordy už první den v kinech – překonalo totiž otvírák sedmých Star Wars, když jejich 119 milionů dolarů zastínilo 156 miliony. Tržební krasojízda tím ale zdaleka neskončila, jelikož následně padl i víkendový rekord – tentokrát bylo 257 milionů Avengers 3 zlikvidováno epickými 350 miliony.

Už tohle je samo o sobě neskutečné přepisování historických tabulek. Avengers 4 ale pokořili i globální víkendový rekord, jímž dosud bylo 640 milionů Avengers 3. O kolik? V tuhle chvíli má film na kontě 1,2 miliardy dolarů. Dosavadní maximum tak padlo téměř dvojnásobně a navíc tohle číslo znamená i další rekord – totiž pokoření miliardového startu GTA V!

Avengers 4 tak mají nejlepší rozjezd nejen mezi filmy, ale i mezi „zábavními produkty“ vůbec. Kromě rekordního třídenního otvíráku GTA V (úterý až čtvrtek) jen tak mimochodem padl i klasický víkendový herní rekord, jenž od loňska drželo Red Dead Redemption 2 se 725 miliony. Všechna startovní historická maxima, na která se dá pomyslet, tak momentální patří Avengers 4. A pokud jejich celkové tržby překonají Avatara, jenž vydělal 2,8 miliardy dolarů, bude z nich nakonec i nejvýdělečnější film všech dob!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!