Příběh Avengers 5 a 6 odhalen: Co nás čeká v největších marvelovkách všech dob?

Marvel chce v chystaných Avengers 5 a 6 opravdu naplno využít potenciál roky budovaného mnohovesmíru.
Avengers
Avengers
Marvel Studios

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE POTENCIÁLNÍ SPOILERY

Avengers: Endgame byl monumentální film. Jenže Marvel se ho chystá dvojicí následovníků ještě trumfnout. Alespoň tedy podle populárního youtubového kanálu Heavy Spoilers, jenž vynesl informace o základní příběhové kostře obou vzájemně propojených snímků. Pokud se těmto (relativně vágním?) drbům rozhodnete věřit... zatočí se vám z nich hlava!

Samotný název už dost napovídá, ale nezvykle velká část Avengers 5 (aneb The Kang Dynasty) by měla patřit právě novému superzáporákovi Kangovi (Jonathan Majors). Budeme mít možnost poznat lépe jeho minulost a zjistit, jak se mu povedlo pokořit nespočet světů mnohovesmíru. Pak se pozornost upne na Avengers, kterým bude pomáhat v boji s Kangem i Nathaniel Richards, tedy verze Kanga ze Země-616. Jde o geniálního vědce, který se objevil už v seriálu Loki jako He Who Remains, kde ho logicky ztvárnil Jonathan Majors.

Jak se dá očekávat, Kang v pětce porazí Avengers, ale ti v Avengers 6 (aka Secret Wars) naberou v mnohovesmíru opravdu těžkotonážní posily. Má se jednat o nejslavnější hrdiny všech dosavadních natočených marvelovek – a to včetně různých variant X-Menů, Fantastické čtyřky a herců jako Hugh Jackman, Andrew Garfield či Tobey Maguire. Otevírající se portály z finále Endgame mají proti tomu být slabým čajíčkem. 

Šestka Avengers bude zajímavá i tím, že podobně jako ve stejnojmenné komiksové předloze z poloviny osmdesátých let vznikne nový svět propojující více předchozích. Tvůrcům to má umožnit najít novou generaci představitelů slavných postav, ale taky do nového světa napevno usadit třeba X-Meny.

Avengers 5 zamíří do kin v květnu 2025, Avengers 6 budou následovat o rok později.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!