Avengers bez dohledu: Proč se Občanské války nezúčastnil Nick Fury a kde ho uvidíme příště?

Samuel L. Jackson má zaslouženou pauzu.
fury iron
fury iron
Marvel Studios

reklama

Řada diváků se po zhlédnutí třetího Kapitána Ameriky ptá na jednu věc – kam se poděl Nick Fury? Bývalého ředitele S.H.I.E.L.D.u jsme naposledy viděli v Avengers: Age of Ultron, když si to přihasil do Sokovie s vlastním Helicarrierem. Musel ho záhy předat vládě? Anebo vyložil náklad a vzal i s lodí někam roha? Občanská válka drží jeho osud pod pokličkou a scenáristé filmu bohužel nejsou o moc sdílnější.

Captain Panther Iron

Superhrdina Black Panther má brnění z vibrania. To je ale jen začátek...

Christopher Markus a Stephen McFeely možná vědí, kde se Nick Fury nachází, zatím to ale odmítají prozradit. Na otázku, proč se potyčky Iron Mana a Kapitána Ameriky nezúčastnil, totiž odpovídají z čistě příběhového hlediska – protože do ní zkrátka nepatří. Fury se celého konfliktu nezúčastnil ani v komiksové předloze (tam se také zašil neznámo kam), ve filmu ale nefiguroval čistě proto, že je pro Avengers rodičovskou figurou. A když chcete, aby se děti pořádně servaly, není otcovská přítomnost dvakrát vítaná.

Kdy se tedy dočkáme Furyho návratu? Teoreticky může přijít ve trojce Thora nebo v sólových filmech Doctora Strange, Spider-Mana nebo Black Panthera. Nejpravděpodobněji nás ale čeká až v Avengers 3, kde prý Markus s McFeelym povolají do zbraně "úplně všechny".

Takže dvouletý oddech od (skoro) jednookého Samuela L. Jacksona? Na jednu stranu je to trochu škoda. Na druhou je ale dobře, že se uhýbá k novým postavám, Fury toho za posledních 8 let zmáknul až až.

reklama

reklama