Avengers bez dohledu: Proč se Občanské války nezúčastnil Nick Fury a kde ho uvidíme příště?

Samuel L. Jackson má zaslouženou pauzu.
fury iron
fury iron
Marvel Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Řada diváků se po zhlédnutí třetího Kapitána Ameriky ptá na jednu věc – kam se poděl Nick Fury? Bývalého ředitele S.H.I.E.L.D.u jsme naposledy viděli v Avengers: Age of Ultron, když si to přihasil do Sokovie s vlastním Helicarrierem. Musel ho záhy předat vládě? Anebo vyložil náklad a vzal i s lodí někam roha? Občanská válka drží jeho osud pod pokličkou a scenáristé filmu bohužel nejsou o moc sdílnější.

Captain Panther Iron

Superhrdina Black Panther má brnění z vibrania. To je ale jen začátek...

Christopher Markus a Stephen McFeely možná vědí, kde se Nick Fury nachází, zatím to ale odmítají prozradit. Na otázku, proč se potyčky Iron Mana a Kapitána Ameriky nezúčastnil, totiž odpovídají z čistě příběhového hlediska – protože do ní zkrátka nepatří. Fury se celého konfliktu nezúčastnil ani v komiksové předloze (tam se také zašil neznámo kam), ve filmu ale nefiguroval čistě proto, že je pro Avengers rodičovskou figurou. A když chcete, aby se děti pořádně servaly, není otcovská přítomnost dvakrát vítaná.

Kdy se tedy dočkáme Furyho návratu? Teoreticky může přijít ve trojce Thora nebo v sólových filmech Doctora Strange, Spider-Mana nebo Black Panthera. Nejpravděpodobněji nás ale čeká až v Avengers 3, kde prý Markus s McFeelym povolají do zbraně "úplně všechny".

Takže dvouletý oddech od (skoro) jednookého Samuela L. Jacksona? Na jednu stranu je to trochu škoda. Na druhou je ale dobře, že se uhýbá k novým postavám, Fury toho za posledních 8 let zmáknul až až.

Reklama
Reklama