Další Joker se blíží: Po Ledgerovi a Phoenixovi dorazí nová verze Batmanovy nemesis

Jste připraveni na nového Jokera? Pokud ne, začněte se na něj pomalu chystat.
Joker
Joker
Warner Bros.

reklama

Ještě jsme si ani pořádně nezvykli na Jokera s tváří Joaquina Phoenixe a už se začíná mluvit o dalším. V jádru ale nejde o žádnou šokující zprávu, jelikož se s novým Jokerem pro filmy s Robertem Pattinsonem stejně tak nějak počítalo.

Jak si možná pamatujete, nový Batman půjde do kin 30. září 2021. Pattinson převezme ikonickou roli od Bena Afflecka a zatím není úplně jasné, jak to bude s kontinuitou vůči propojenému vesmíru od DC. Logika nicméně velí, že se začne budovat separátní batmanovský svět, v němž se znovu obsadí všechny důležité postavy.

V tuhle chvíli víme, že budou Pattinsonovi sekundovat Zoë Kravitz jako Catwoman, Andy Serkis jako Alfred, Jeffrey Wright jako komisař Gordon, Paul Dano jako Riddler nebo Colin Farrell jako Penguin. Nový zákulisní drb pak mluví o tom, že samozřejmě nebude chybět ani Joker, „háček“ je nicméně v tom, že se o něm v prvním filmu bude jen mluvit.

Kdy ho tedy uvidíme? Stejný zdroj tvrdí, že bude Joker klíčovou postavou ve druhém a třetím díle nového Batmana. Režisér Matt Reeves (Úsvit planety opic, Válka o planetu opic) totiž chystá rovnou celou trilogii, která se od filmů Christophera Nolana odliší hlavně tím, že bude celá pracovat s mladším a méně zkušeným Batmanem.

Jak do toho zapadá Phoenixův Joker? Ten stojí úplně mimo všechny ostatní DC filmy, a pokud opravdu vznikne Joker 2, budou v kinech jednoduše pobíhat dva Jokerové ze separátních „vesmírů“. Snad to diváci nějak skousnou, v každém případě ale přejeme hodně štěstí herci, který se někdy v roce 2023 (v Batmanovi 2) pokusí zastínit Heatha Ledgera i Joaquina Phoenixe.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!