Režisér nejlepšího Wolverinea chystá unikátní komiksový horor

Nové éra komiksových filmů ze stáje DC získala věhlasného tvůrce.
Logan: Wolverine
Logan: Wolverine
20th Century Fox

reklama

Nové vedení DC Studios představilo velkolepý plán první kapitoly nového filmového univerza. Mezi pěticí filmů se objevila i hororová záležitost Swamp Thing neboli Bažináč. A tu by měl dostat na starost věhlasný James Mangold, režisér filmů jako Logan: Wolverine, Le Mans '66 nebo chystané pětky Indiany Jonese.

Dost už naznačil Mangoldův twitterový příspěvek právě s postavou Bažináče. Nyní však prestižní The Hollywood Reporter potvrdil, že Mangold oficiálně jedná o tom, že film napíše a zrežíruje. Z dřívějších slov nových šéfů DC Studios Jamese Gunna a Petera Safrana víme, že se má celovečerní Bažináč naplno ponořit do děsivých stránek komiksové předlohy, která vyšla poprvé samostatně v roce 1972. Jejím autorem byl několik let i komiksový velikán Alan Moore (tvůrce Watchmenů nebo V jako Vendeta).

Komiks vypráví o vědci Alecu Hollandovi, jenž zkoumá bažiny v americké Lousianě, aby vyrobil regenerační látku umožňující nechat vyrůst les klidně na vyprahlé pouští. Výsledkem nehody se však stane monstrem chránícím bažinu i přírodní krajinu před zásahy lidí. Kromě ekologického rozměru má příběh i značný přesah do body hororu.

Kdy bychom se Bažináče mohli dočkat? Nejdříve na konci roku 2025, protože v létě toho roku jde do kin první z plánované pětice filmů (Superman: Legacy) a šéfové studia řekli, že pošlou do světa vždy dva filmy ročně – tedy pokud nepočítáme ještě samostatnou linku filmů DC Elseworlds. Ty nebudou součástí příběhově propojeného DC univerza a patří do nich třeba pokračování Batmana s Robertem Pattinsonem nebo Jokera s Joaquinem Phoenixem.

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!