Vetchý, Kotek a Ramba řádí v traileru nové bláznivé komedie Betlémské světlo

Oscarové tvůrčí duo přichází s jejich oblíbeným žánrem, s komedií.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer českého filmu Betlémské světlo
Bioscop

reklama

Nejznámější tvůrčí duo českého filmu se vrací na scénu s filmem Betlémské světlo. Zdeněk Svěrák jako autor povídek sloužících jako předloha a taky v hlavní roli, jeho syn Jan jako scenárista i režisér. Tým však rozšířil ještě režisérův syn František Svěrák, který film sestříhal.

Film je o stárnoucím spisovateli Karlu Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) bojujícím s tvůrčí krizí. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě a jejich postavy vylézají na denní světlo a dožadují se, aby autor pokračoval v ději a završil příběh v jejich prospěch. 

Fotograf Matěj (Vojta Kotek) chce získat nedobytnou magistru z lékárny (Tereza Ramba), pan Bohumil (Vladimír Javorský) ho prosí, aby udělal zázrak, automechanik Bakalář (Ondřej Vetchý) by chtěl být léčitelem. Do toho vstupuje z reálného světa Šejnohova manželka (kdo jiný než Daniela Kolářová), která si myslí, že už by měl psaní nechat a konečně se věnovat jí.

Nový film tvůrčího dua Svěrákových se jmenuje Betlémské světlo
Autor: Bioscop Nový film tvůrčího dua Svěrákových se jmenuje Betlémské světlo

„Baví mě, že se postavy z různých mých povídek ve filmu setkávají v nových nečekaných situacích. Pro film je to stmelující prvek a pro diváky to bude doufám zábavné. Nic lepšího než humor proti smutku nemáme,“ vysvětlil Zdeněk Svěrák, který si zopakoval spolupráci taky s kameramanem Vladimírem Smutným, držitelem osmi Českých lvů.

Nejznámějšími z osmi společným filmů otce a syna Svěrákových jsou Obecná škola, Vratné láhve a především Kolja, za který v roce 1996 získali Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Betlémské světlo do českých film dorazí 3. března 2022.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!