Postavy Birds of Prey: Poznejte nové kámošky i nepřátele Harley Quinn

Harley bude mít ve svém novém filmu slavnou holčičí společnost.
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Warner Bros.

reklama

Premiéra superhrdinské týmovky Birds of Prey: Podivuhodná proměna Harley Quinn je na spadnutí. V dalším bijáku z (poněkud rozladěného) filmového univerza DC se podíváme do Gothamu. Místo Batmana však bude hlavní hrdinkou právě Harley, vedoucí vlastní tým ženských matadorek, jež se budou snažit ochránit náctiletou zlodějku Cassandru před mafiánským superzloduchem. Poznejte (ještě než vyrazíte do kina) postavy na obou stranách barikády!

Harley Quinn

Harley nejspíš znáte už ze Sebevražedného oddílu, popřípadě samozřejmě z komiksů. Bývalá psychiatrička, která se doslova zbláznila do Jokera, však v tomhle filmu vpluje do neprobádaných vod. Jak naznačuje příběh i název filmu, Podivuhodná proměna Harley Quinn má řešit Harley po "rozchodu" s Jokerem. Nejspíš tak stále bude po čertech podivnou antihrdinkou – ale možná méně než v dřívějších verzích!

Harley Quinn
Autor: Warner Bros. Harley Quinn

Huntress

Spolu s Harley budou Cassandru chránit i další ženské (super)hrdinky. Tou asi nejvýznamnější je Huntress, dcera mafiánského bosse a toho času i maskovaná hrdinka. Huntress můžete znát i z Arrowa, kde ji hrála Jessica De Gouw. V Harleyině filmu si lovkyni střihne Mary Elizabeth Winstead, kterou znáte třeba z prequelu Věci anebo jako hlavní lásku Scotta Pilgrima.

Huntress
Autor: Warner Bros. Huntress

Black Canary

Rovněž Black Canary je klasickou komiksovou postavou, která si na papíře odbyla i účast v Justice League. Jinou verzi téhle postavy jste mohli vidět třeba i v seriálu Smallville, kde ji hrála Alaina Huffman, anebo opět v Arrowovi, kde ji představovaly hned tři herečky. Ve filmu Birds of Prey začíná Black Canary jako zpěvačka, záhy se však vydá na dráhu superhrdinky. A bude u toho mít tvář Jurnee Smollett-Bell.

Black Canary
Autor: Warner Bros. Black Canary

Renee Montoya

Postava Renee začíná v Birds of Prey jako někdo, kdo má trochu vážnější motiv k chytání zloduchů – jde totiž o gothamskou detektivku, která řeší případy zabývající se Romanem Sionisem (k tomu se ještě dostaneme). Renee je opět tradiční komiksovou postavou, ačkoliv většinou mívá spíš vedlejší roli. Postava Anny Ramirez, zkorumpované detektivky z Temného rytíře, je Renee hodně inspirovaná. Tady však dostaneme její plnokrevnou verzií, jíž se ujala Rosie Perez.

Renee Montoya
Autor: Warner Bros. Renee Montoya

Cassandra Cain

O co se ve filmu bude hrát? Harley bude společně se svými kámoškami chránit mladou dívku Cassandru, již chce zlikvidovat mafiánský boss Roman Sionis. Jaké tajemství Cass ukrývá, se dozvíte až ve filmu. Je však pozoruhodné, že se z její komiksové verze časem stala nová Batgirl. Superhrdinku v nesnázích si každopádně střihne teprve třináctiletá Ella Jay Basco, pro kterou jde o jednu z prvních významnějších rolí.

Cassandra Cain
Autor: Warner Bros. Cassandra Cain

Victor Zsasz

Cassandře nepůjdou po krku jen bezejmenní zabijáci, ale i sériový vrah Victor Zsasz. Ten je mimo jiné posedlý tím, že zanechává otisk v kůži svých obětí, a vůbec jde o solidního psychopata do nepohody. Čistič Victor přitom bude ve filmu vypadat jako herec Chris Messina, jehož můžete znát hlavně jako Teda z kultovního seriálu Odpočívej v pokoji.

Victor Zsasz
Autor: Warner Bros. Victor Zsasz

Roman Sionis/Black Mask

Jindy dost samostatný Victor bude mít ve filmu samozřejmě šéfa. Tím se stane již zmíněný mafiánský superzloduch Roman Sionis, známý také jako Black Mask. Jde o jednoho ze slavných protivníků samotného Batmana, který se objevil i v arkhamovské herní sérii. A jak jste si určitě všimli v trailerech, na plátně si ho zjevně užije sám Ewan McGregor, tedy Obi-Wan Kenobi ze Star Wars!

Roman Sionis/Black Mask
Autor: Warner Bros. Roman Sionis/Black Mask

Birds od Prey jdou do kin 6. února a určitě vám k nim přineseme recenzi!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!