Black Panther 2 láme filmové rekordy. Podaří se mu překonat Avatara?

Wakanda v kinech opravdu žije. Už teď je jasné, že se zařadí mezi největší hity roku 2022.
Black Panther: Wakanda nechť žije
Black Panther: Wakanda nechť žije
Marvel Studios

reklama

Druhý Black Panther s podtitulem Wakanda nechť žije ovládl impozantním způsobem kina. Jen v těch amerických se mu podařilo za první víkend vydělat 180 milionů dolarů, což je nejlepší listopadový otvírák všech dob. Když se připočte dalších 150 milionů ve zbytku světa, dělá to parádních 330 milionů dolarů.

Pro srovnání – konkurenčnímu komiksovému Black Adamovi s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli se podařilo za tři týdny v kinech vydělat jen o zhruba 20 milionů víc než Black Pantherovi za jediný víkend. Od začátku pandemie, která výrazně zasáhla filmové tržby, jde ve Státech o třetí nejlepší první víkend hned za filmy Spider-Man: Bez domova (260 milionů) a Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (187 milionů).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový trailer filmu Black Panther 2

Pokračování Black Panthera, které se musí obejít bez zesnulého představitele hlavní role Chadwicka Bosemana, tak může začít pohlížet na bájnou miliardu. Je však prakticky jisté, že se nevyrovná tržbám prvního dílu. Ten patří s částkou 1,4 miliardy dolarů mezi nejúspěšnější marvelovky vůbec. Jak už bývá v posledních letech zvykem, bude se totiž dvojka muset obejít bez tržeb z Číny (a nově taky z Ruska). 

Když překoná miliardu nasbíranou snímkem Jurský svět: Nadvláda, dostane se před něj na pozici druhého nejúspěšnějšího filmu roku 2022, daleko za jednoznačným králem, kterým je Top Gun Maverick (1,4 miliardy). Jenže pořadím se chystá ještě na sklonku roku výrazně zamíchat Avatar: The Way of Water. Ať už to dopadne jakkoli, díky Black Pantherovi zažívá Marvel parádní podzim.

Zdroj: Collider

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!