Black Panthera nebude po smrti Chadwicka Bosemana hrát jiný herec

Po smrti Chadwicka Bosemana nebylo jasné, co se stane s Black Pantherem. Teď už to ale víme.
Black Panther ve filmu Captain America: Občanská válka
Black Panther ve filmu Captain America: Občanská válka
Marvel Studios

reklama

V záplavě trailerů k novým marvelovkám se trochu ztratily další důležité novinky ze světa Avengers. Marvelácký šéf Kevin Feige třeba potvrdil, že nás po WandaVision, Lokim, What If…?, Falconu a Winter Soldierovi, Hawkeyeovi a Ms. Marvel čekají další seriály – jmenovitě Moon Knight, She-Hulk, Secret Invasion (s Nickem Furym), Armor Wars (s War Machinem) a Ironheart (s mladou nástupkyní Tonyho Starka). Neméně důležité pak ale bylo i oznámení, že nebude přeobsazen Chadwick Boseman jako Black Panther.

Marvel s ním samozřejmě počítal do Black Panthera 2, za něhož si měl představitel T‘Chally vydělat 10 milionů dolarů, a rovnou byla v plánu i trojka s výplatou 20 milionů dolarů. Po Bosemanově srpnové smrti ale muselo vedení studia zasednout ke stolu a vyřešit, zda se role přeobsadí jiným hercem (jako to známe třeba u Albuse Brumbála, kde zesnulého Richarda Harrise po dvou filmech nahradil Michael Gambon), anebo se T’Challa z filmu jednoduše vyškrtne.

Chadwick Boseman jako Black Panther
Autor: Marvel Studios Chadwick Boseman jako Black Panther

Upřímně se čekalo spíš nějaké šikovné přeobsazení. Nakonec ale opravdu dostaneme Black Panthera 2 bez Black Panthera… respektive bez T’Chally, což do popředí vystrčí jiné postavy. Převezme některá z nich mantl ochránce Wakandy, aby název filmu dával smysl? Zatím je to víc než pravděpodobné. O tom, zda to bude T’Challova sestra Shuri, anebo jeho láska Nakia (anebo někdo úplně jiný), ale můžeme pár let jen spekulovat. Samotný film totiž půjde do kin až 8. července 2022.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!