Premiéra Black Widow je zrušena, řada nových filmů bude brzy online

Marvel podle očekávání zrušil dubnovou premiéru Black Widow.
Black Widow
Black Widow
Marvel Studios

reklama

Tak padl poslední jarní titán. Po odkladu premiér nové bondovky, Tichého místa 2 nebo Rychle a zběsile 9 vyklidila pozice i Black Widow. Vzhledem k tomu, že se kina na několik měsíců zavírají i v Americe, se tenhle tah pochopitelně dávno čekal. Překvapením je tedy spíš to, že přichází v době, kdy už je většina Hollywoodu o krok dál.

Studia totiž začínají nové filmy sypat přímo na internet. První novinkou, která místo do kin půjde rovnou online (samozřejmě za tučný poplatek 20 dolarů a technicky jen v USA), bude 10. dubna animák Trollové: Světové turné. Přímo v jeho riskantních "premiérových" šlépějích zatím nikdo další nekráčí. Už v pátek se ale na internetu (za stejnou cenu) objeví i nedávné bijáky jako Neviditelný muž, Emma nebo Lov a v úterý se (jinde a jinak) objeví Birds of Prey s Harley Quinn nebo Gentlemani Guye Ritchieho.

Vstupujeme tedy do nové distribuční doby? Tu by potvrdila až nějaká velká premiéra online, což třeba u Black Widow asi jen tak nehrozí. I tak se ale filmový byznys začíná razantně měnit a nikdo přesně neví, jak bude po globální pandemii nakonec vypadat.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!