Blíží se animovaný hit dekády? Producent Mimoňů připravuje nového Shreka!

Čeká nás další velký comeback.
Shrek new
Shrek new
DreamWorks Animation

reklama

5 filmů, 5 hitů. Shrek kraloval pokladnám od roku 2001 do roku 2010 a posléze se ještě dočkal spin-offu s Kocourem v botách. Jeho čtvrtý celovečerák měl být velkou rozlučkou, na ty se v Hollywoodu moc nehraje. Když má něco úspěch, je potřeba točit další a další díly, a právě to teď čeká Shreka.

DreamWorks Animation, domovské studia zeleného zlobra, kupuje koncern NBC Universal. A jeho prvním tahem je odklepnutí pátého Shreka, na kterého dohlédne producent Mimoňů Chris Meledandri. Zkušený veterán, který odstartoval celou sérii Já, padouch a podílel se i na Době ledové, má přitom jediný úkol – připravit nové filmy v takové podobě, aby se prodalo co nejvíc hraček a postavilo co nejvíc atrakcí v zábavních parcích (především v těch čínských). A to si pište, že tuhle misi dokáže splnit.

Že to je trochu smutné? Přesně tak. Peníze jsou ale ve filmovém byznysu až na prvním místě, takže se tomu nemůže nikdo divit. Buďme rádi, že se rovnou nechystá třeba crossover Shreka s Mimoni. I když... divil by se někdo tomu, kdybychom se ho za pár let dočkali?

reklama

reklama