Neuvěřitelná proměna Brendana Frasera: První trailer jeho velkého comebacku dojímá k slzám

Dočká se herecký outsider Brendan Fraser své první oscarové nominace?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Brendan Fraser ve filmu The Whale
A24 Films

reklama

Brendan Fraser je zase na výsluní díky filmu The Whale od proslulého režiséra Darrena Aronofskyho (Requiem za sen, Černá labuť, Wrestler). Poprvé se představil na letošním festivalu v Benátkách, kde získal i nominaci na Zlatého lva za nejlepší film. A nemalý podíl na tom má právě Fraser, který se chopil hlavní role takřka tři metráky vážícího Charlieho.

Jde o samotářského učitele angličtiny, který se snaží obnovit odcizený vztah se svou sedmnáctiletou dcerou Ellie v podaní Sadie Sink (Stranger Things, Skleněný zámek). Kdysi ji totiž opustil kvůli milenci, který však zemřel. Od té doby se Charlie utápěl v bolesti a pocitu viny, který zaháněl záchvatovitým přejídáním. 

The Whale
Autor: A24 Films The Whale

Film je adaptací stejnojmenné divadelní hry Samuela D. Huntera. Kromě dvojice ústředních hereckých jistot v něm uvidíme ještě Samanthu Morton (Živí mrtví, Nevěstky, Minority Report), Ty Simpkinse (Jurský svět, Insidious) nebo Hong Chau (Watchmen, Zmenšování). Film prozatím nepůjde do české distribuce, do amerických kin vstoupí 9. prosince.

Kromě role Charlieho uvidíme Brendana Frasera taky v napjatě očekávané novince Killers of the Flower Moon od Martina Scorseseho, kde se objeví po boku Leonarda DiCapria, Roberta De Nira nebo Jesseho Plemonse. Dále si zahrál padoucha jménem Firefly v komiksovém snímku Batgirl, ten však byl těsně před dokončením překvapivě zrušen.

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!