Bude Gladiátor 2? Možná ano! Tvůrci mají tenhle geniální nápad, jak oživit Russella Crowea v nejslavnější roli!

Čeká nás pokračování jednoho z nejlepších filmů ze starého Říma?
Gladiator
Gladiator
20th Century Fox

reklama

Ačkoliv je teď Ridley Scott zaměstnán filmem Alien: Covenant, už už by se rád vrátil k dalšímu ze svých legendárních počinů. Do hledáčku si vzal Gladiátora a nastínil, že našel způsob, jakým by byl schopný vrátit na scénu i herce Russella Crowa!

Asi nebude velkým spoilerem, když zopakujeme, že Maximus došel v prvním Gladiátorovi míru, ale sám za to zaplatil životem, což je poměrně problém, chcete-li kolem stejného hrdiny vystavět pokračování. Jak to ale v antických příbězích bývá, vše jde s bohy domluvit.

„Přišel jsem na způsob, jak přivést Russella zpátky. Pravda, doba pokročila, Russell teď dělá na něčem jiném, ale neustále ho kontaktuji a zkouším ho přemluvit,“ řekl režisér Ridley Scott na festivalu SXSW tento týden. „Vím, jak Maxima dostat zpět na plátno,“ dodal pak, aniž by uvedl, co přesně se mu honí hlavou.

Vůbec to ale nevadí, protože už dříve promluvil scenárista Nick Cave, jehož scénář na pokračování Gladiátora 2 byl zamítnut, ale rozhodně nenese špatnou myšlenku. Počítalo se s tím, že Maximus bude po dohodě s bohy poslán z Očistce zpět na zem, aby se postaral o důvod, kvůli kterému řečtí bohové umírají. Dobrá myšlenka na úvod však pokračovala tím, že Maximus bude muset zabít Ježíše Krista, který zdárně přesvědčuje lidi, že jejich bohové neexistují. Na tohle by už americká společnost nepřistoupila, úvodní řešení by ale fungovat mohlo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!