Bude nový Predátor mimozemská řežba, nebo horor na Zemi?

Info přímo od režiséra.
predator fight
predator fight
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

2. března 2018 dostaneme nový film s nejnebezpečnějším vesmírným lovcem. The Predator ale nebude remake nebo reboot – půjde o regulérní pokračování, které naváže na kontinuitu původní série a možná se v něm zastaví i samotný Arnold.

Alien: Isolation aneb "ten skvělý herní Vetřelec"

První fotka z nového Vetřelce

Účast akční ikony je v tuhle chvíli ještě ve hvězdách. Režisér a scenárista filmu Shane Black, který pracoval na i originálu z roku 1987 (podílel se na scénáři a zahrál si Hawkinse), nicméně prozradil, co máme od nového filmu čekat. Ačkoliv kdekdo předpokládal, že se podíváme na predátoří planetu, tenhle výlet nehrozí. Black se chce totiž vrátit na Zemi a natočil promyšlený mix několika žánrů.

Zatímco se jednička rozjela jako válečná fašírka, aby skončila jako drsný horor, tentokrát se prý dočkáme kombinace filmu noir, mysteriózního hororu a spielbergovské sci-fi. Black láká hlavně na koncept obyčejného hrdiny, který je nečekaně vržen do mimozemské situace. Nový Predátor by tak měl čerpat hlavně z Blízkých setkání třetího druhu a pečlivě budovat postavy, jimž se začnou dít zlé věci až v pozdějších minutách.

Ripley Alien Queen

Grafické návrhy k Vetřelci 5: Vrátí se nejbrutálnější potvora s Ripleyovou?

Zatím to celé zní jako původní Predátor v krapet děsivějším a méně armádním balení. Určitě se ale nelekejte, studio 20th Century Fox totiž Blackovi slíbilo velký rozpočet a nejspíš dojde i na eRkový rating (když ho měl vetřelčí Prometheus, proč ne Predátor?). O drsnou akci tak rozhodně nebude nouze. Jen se na nás nebude bezmyšlenkovitě valit ze všech stran.

Pokud se chcete přesvědčit o tom, že Black nepřemýšlí klasickým akčním směrem, podívejte se na Smrtonosnou past, Posledního Skauta, Kiss Kiss Bang Bang nebo Správné chlapy, kteří se akorát rozkoukávají v českých kinech. Black zkrátka ví, co dělá, takže by nás měl v únoru 2018 čekat vychytaný sci-fi nářez hodný originálu!

Reklama
Reklama