Bude nový Predátor mimozemská řežba, nebo horor na Zemi?

Info přímo od režiséra.
predator fight
predator fight
20th Century Fox

reklama

2. března 2018 dostaneme nový film s nejnebezpečnějším vesmírným lovcem. The Predator ale nebude remake nebo reboot – půjde o regulérní pokračování, které naváže na kontinuitu původní série a možná se v něm zastaví i samotný Arnold.

Alien: Isolation aneb "ten skvělý herní Vetřelec"

První fotka z nového Vetřelce

Účast akční ikony je v tuhle chvíli ještě ve hvězdách. Režisér a scenárista filmu Shane Black, který pracoval na i originálu z roku 1987 (podílel se na scénáři a zahrál si Hawkinse), nicméně prozradil, co máme od nového filmu čekat. Ačkoliv kdekdo předpokládal, že se podíváme na predátoří planetu, tenhle výlet nehrozí. Black se chce totiž vrátit na Zemi a natočil promyšlený mix několika žánrů.

Zatímco se jednička rozjela jako válečná fašírka, aby skončila jako drsný horor, tentokrát se prý dočkáme kombinace filmu noir, mysteriózního hororu a spielbergovské sci-fi. Black láká hlavně na koncept obyčejného hrdiny, který je nečekaně vržen do mimozemské situace. Nový Predátor by tak měl čerpat hlavně z Blízkých setkání třetího druhu a pečlivě budovat postavy, jimž se začnou dít zlé věci až v pozdějších minutách.

Ripley Alien Queen

Grafické návrhy k Vetřelci 5: Vrátí se nejbrutálnější potvora s Ripleyovou?

Zatím to celé zní jako původní Predátor v krapet děsivějším a méně armádním balení. Určitě se ale nelekejte, studio 20th Century Fox totiž Blackovi slíbilo velký rozpočet a nejspíš dojde i na eRkový rating (když ho měl vetřelčí Prometheus, proč ne Predátor?). O drsnou akci tak rozhodně nebude nouze. Jen se na nás nebude bezmyšlenkovitě valit ze všech stran.

Pokud se chcete přesvědčit o tom, že Black nepřemýšlí klasickým akčním směrem, podívejte se na Smrtonosnou past, Posledního Skauta, Kiss Kiss Bang Bang nebo Správné chlapy, kteří se akorát rozkoukávají v českých kinech. Black zkrátka ví, co dělá, takže by nás měl v únoru 2018 čekat vychytaný sci-fi nářez hodný originálu!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!