Bude smrt Carrie Fisher pro pojišťovnu dražší než smrt Paula Walkera?

Další hollywoodská tragédie začíná mít i finanční dopady.
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Lucasfilm

reklama

Z nedávné smrti Carrie Fisher, princezny Leiy ze Star Wars, se svět pořád ještě neoklepal. Teprve šedesátiletá herečka patřila mezi nejchytřejší a nejzábavnější dámy, které kdy dorazily na velké plátno, a v prosinci 2018 jí ještě naposledy uvidíme v její nejslavnější roli. Že jste se dočetli, že smrt Carrie Fisher Epizodu VIII nijak neovlivní? To je v podstatě pravda. Technicky ale zemřela během její produkce (byť po konci hlavního natáčení) a měla podepsanou smlouvu na Epizodu IX, takže by se jí měla týkat drahá filmová pojistka.

Určitě si pamatujete na podobný případ u Paula Walkera, po jehož tragické smrti mělo studio Universal dostat 50 milionů dolarů. Tehdy šlo o nejvyšší částku, jaká se kdy u filmové pojistky řešila, a dodnes se neví, jak to nakonec dopadlo. Dozvíme se o pojistce Carrie Fisher víc? To zatím není jasné, jednání by neměla být nikterak veřejná. Už nyní se ale mluví o tom, že půjde stejně jako u Paula o 50 milionů dolarů, z nich může Lucasfilm teoreticky financovat přetáčky Epizody VIII, pokud by nějaké byly potřeba.

V tuhle chvíli se o osudu filmové princezny Leiy ví jen to, že bude mít v Epizodě VIII velkou roli. Všechno ostatní jsou pouze spekulace, a jelikož má Lucasfilm vyřešení celé situace rok, v nejbližší době nějaké detailní novinky určitě nečekejte.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!