První černý Joker promluvil. Co si půjčil od Heatha Ledgera a Joaquina Phoenixe?

Nový představitel Jokera vysvětlil, co mu pomohlo vytvořit jeho vlastní verzi legendárního padoucha.
Joker má ve filmech a seriálech mnoho podob
Joker má ve filmech a seriálech mnoho podob
Warner Bros.

reklama

Třetí sezona komiksového seriálu Batwoman přivítala na sklonku minulého roku do svých řad Jokera. Ukázalo se, že jde tentokrát o Marquise Jeta, nevlastního bratra hlavní hrdinky Ryan Wilder (Javicia Leslie) neboli Batwoman. Jeho představitel, herec Nick Creegan, se v rozhovoru pro magazín The Wrap rozpovídal, jaké bylo vklouznout do role ikonického záporáka.

„Je to šílené, fakt divočina. Hodně jsem to v sobě musel zpracovávat... Přijetí nového Jokera, navíc poprvé hraného někým, kdo není běloch, znamenalo spoustu zpráv, podpory a reakcí. Byla to fakt zábavná jízda,“ vysvětlil Creegan.

Nick Creegan jako Joker v seriálu Batwoman
Autor: HBO Max Nick Creegan jako Joker v seriálu Batwoman

Vysvětlil taky, jak se nechal ovlivnit svými hereckými předchůdci. Od Jareda Leta si prý vzal smysl pro ujeté módní kreace, od Heatha Ledgera pak práci s hlasem a maniakální projev. Snažil se prý taky o bláznivý výraz v očích, jaký měl Joaquin Phoenix.

Ten smích je můj vlastní, přirozený. Lidi reagují, že se mi fakt povedl smích Jokera a já jim odpovídám, že nejsem blázen, ale takhle se normálně chechtám, když mě něco fakt dostane, přiznal Creegan.

Nick Creegan jako Joker v seriálu Batwoman
Autor: HBO Max Nick Creegan jako Joker v seriálu Batwoman

Naznačil taky, že velký moment jeho postavy nastane v momentě, kdy se Joker setká s Mary neboli Poison Ivy (Nicole Kang). „Důsledek toho setkání je ohromující. Stane se při něm hodně zlého a můžu divákům zaručit, že příznivci Bat týmu z něho budou hodně ve stresu, fakt hodně,“ uzavřel osmadvacetiletý herec.

Co říkáte na Creeganova Jokera?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!