Nový český dokument V síti porazil v kinech Jokera, Spider-Mana i Bohemian Rhapsody

Závažné téma sexuálního predátorství přilákalo do českých kin rekordní počet diváků.
Český dokument V sítí porazil v návštěvnosti i Jokera
Český dokument V sítí porazil v návštěvnosti i Jokera
Warner Bros. / Hypermarket Film / koláž

reklama

S nadsázkou řečeno – pohled do světa českých úchylů porazil komiksové superhrdiny. Dokumentární film V síti o zneužívání dětí na internetu vidělo za první víkend v kinech 115 245 diváků.

Co se týče dokumentů, jde o jednoznačný rekord, dosud nejúspěšnější první víkend zaznamenal dokument Trabantem do posledního dechu s návštěvností 18 tisíc. Jenže nový snímek režisérského tandemu Barbora Chalupová a Vít Klusák překonal i mnoho hollywoodských blockbusterů – z poslední doby například Jokera (102 tis.), Spider-Man: Daleko od domova (91 tis.) či Bohemian Rhapsody (91 tis.). Má i lepší start než komerční velikáni Avatar (111) či Rychle a zběsile 8 (113).

Už teď je prakticky jisté, že půjde o nejúspěšnější český dokument vůbec, protože celkových 163 tisíc diváků, které má Občan Havel z roku 2007, už je v dohledu. Film teď navíc spustil další projekce speciální verze V sítí: Za školou, která je určena pro školy a diváky od 12 let.

Tři dospělé herečky s dětskými rysy se ve filmu vydávají na sociální sítě, aby si zkusily zkušenost dvanáctiletých dívek on-line. Během pouhých deseti dnů je zkontaktuje 2458 mužů. S některými z nich dívky za skrytého pohledu kamer začnou komunikovat pomocí chatu či videohovorů a stávají se postupně terčem různých forem manipulace, vydírání a zneužívání.

Co říkáte na rekordní start nového českého dokumentu?

reklama

reklama