6 věcí, které nás naučily drsné filmy o přežití

Přežití v pustině není jenom o rozdělání ohně a ulovení králíka.
Temný úsvit
Temný úsvit
MGM

reklama

Také jste vždycky chtěli být bojovým pilotem? Samozřejmě, že ano, všichni jsme přece viděli Top Gun! Sobotní snímek Temný úsvit s Christianem Balem vám ale ukáže, že ne vždy končí šichta pilotů volejbalem na prosluněné pláži. Baleův zdejší hrdina, Dieter Dengler, je sestřelen nad Laosem, zajat místními bojůvkami a jeho vyhlídky na přežití v táboře jsou nevalné. Snímek na motivy skutečného příběhu však doslova tepe atmosférou přežití. A stejně tomu je i v další šestici námi vybraných drsňárem o zápase člověka s nelítostnou přírodou či jinými život ohrožujícími okolnostmi, které z rukávů sypou velmi cenné rady.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Temný úsvit - upoutávka

Trosečník

Film: Robinson Crusoe pro dnešní generaci.

Lekce: Když jste sám, emočně se přimkněte k nějaké reprezentaci blízké duše. Nebo alespoň blízkého kopačáku.

Trosečník
Autor: Cannon Group Trosečník

Mezi vlky

Film: Liam Neeson na Aljašce zpytuje svědomí po ztrátě manželky, zatímco se živí jako odstřelovač hladových vlků. Jenže pak s ním spadne letadlo a je otázkou, jestli se vlastně chce vůbec vrátit zpátky do civilizace.

Lekce: Můžete mít fakticky krutopřísné schopnosti, ale samotná vůle přežít a důvod k životu jsou tam venku půlka úspěchu.

Mezi vlky
Autor: LD Entertainment Mezi vlky

Záchranný člun

Film: Pozapomenutý Hitchcockův kult o posádce německé ponorky a amerického plavidla, které se vzájemně zničí uprostřed Atlantiku – načež se na záchranný člun naplněný povětšinou civilisty z lodi dostane i německý válečný námořník...

Lekce: Snaha přežít stmelí i největší nepřátele. Obvykle proti vám.

Záchranný člun
Autor: Dorothy Spencer Distributed by 20th Century Fox Záchranný člun

127 hodin

Film: James Franco v životní roli povrchního maníka, který si po uváznutí ve skalní prohlubni uprostřed pouště musí uřezat vlastní ruku.

Lekce: Pro přežití budete muset vykonat doslova neslýchané činy. Jo a taky: nelozte pustinou osamoceni!

127 hodin
Autor: Fox Searchlight Pictures/Pathé International Warner/Bros. Pictures 127 hodin

Přežít

Film: Rugbyový tým Uruguaye ztroskotá v Andách. I když většina cestujících umírá, několika lidem se podaří, ehm, přežít. Jenže po pár dnech se dozvídají, že byla záchranná akce odvolána a pro pomoc si budou muset dojít sami. A mezitím jim nezbývá, než se kvůli přežití uchýlit k něčemu nepopsatelnému....

Lekce: V nouzi doslova poznáš přítele. I zevnitř. Protože hlad je ten nejlepší kuchař.

Přežít
Autor: Buena Vista Pictures/United International Pictures Přežít

Útěk do divočiny

Film: Alexander Supertramp má fakticky rád putování na vlastní pěst, zažívá při tom skvělé zážitky, nakonec ale neskončí zrovna vesele.

Lekce: Nejezděte do pustiny sami! A když už jedete sami, nepodceňujte přípravu! A když už podceníte přípravu, vezměte si sebou alespoň komunikační zařízení! A když už se vybodnete i na to, řekněte proboha alespoň někomu, kde vás má začít hledat, pokud se včas nevrátíte. Prostě a jednoduše znovu: nelozte tou pustinou osamoceni!

Útěk do divočiny
Autor: Paramount Vantage Útěk do divočiny

Temný úsvit začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.05.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!