Co se mělo stát ve zrušených pokračováních Terminátora?

Příběhy, na které ve světě Terminátora nikdy nedojde.
Terminator Genisys
Terminator Genisys
Paramount Pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Plechová legenda T-800 se vrací – již v pátek ve 20.15 na COOL dorazí Terminator Genisys, tedy film, který v roce 2015 převrátil na hlavu celou robotí ságu. Sarah Connor je v něm robotickým vrahounem navštívena nikoliv jako mladá servírka, ale už jako dítě – a to změní jak její život, tak i další osudy série! Nejenže Sarah nakonec vychovává „hodný“ terminátor s tváří Arnolda Schwarzeneggera, ale navíc slavná hrdinka sama cestuje časem, aby Skynet zastavila v šíleně futuristickém roce 2017. Jenom u Genisys však původně zůstat nemělo…

Sága Terminátor rozhodně patří k sériím, které nám v podstatě daly moderní akční film. Poslední dva díly však ve snaze navázat na tradici značky moc neuspěly. Byť se momentálně točí  "šestka", na kterou dohlíží sám James Cameron, jak Teminator Salvation ("čtyřka"), tak i Terminator Genisys platí za filmy, jimž se nepodařilo nakopnout svou vlastní trilogii. Jejich tvůrci přitom původně chystali velké věci. O co mělo v nikdy nenatočených pokračováních obou snímků jít?

Terminator Genisys - upoutávka
Terminator Genisys - upoutávka

Trilogie Genisys

Neradi bychom lidem nepolíbeným Genisys zkazili nedělní snímek, těžko se však při popisu hypotetického pokračování můžeme obejít bez rekapitulace děje. Tak tedy jen ve zkratce pro připomenutí – první (a zároveň poslední) díl Genisys restartoval celou dějovou linii ságy, když vyslal dalšího Terminátora zabít malou Sarah Connor víc jak dekádu před původním filmem. Před smrtí ji však zachránila další verze Arnoldova T-800, která ji pak následně vychovala až do chvíle, než z ní vyrostla Emilie Clarke. Když přeskočíme bambilion dalších dějových linií, spolu s dalšími hrdiny se tato nová Sarah a Arnoldbot dostanou do roku 2017, kde zastaví další pokus Skynetu o nastartování apokalypsy.

Pokračování měla tradičně přinést více téhož. Vrátit se měla hlavně robotická manifestace Skynetu T-5000 s tváří Matta Smithe (oblíbený Doctor Who), u níž se ukáže, že... pochází z jiné časové linie, potažmo z jiné alternativní reality. To by, svého druhu, zachovalo kontinuitu původních filmů lehce nedotčenou, nikdo totiž nemohl očekávat, že se po porážce "našeho" Skynetu objeví Skynet ze sousední dimenze.

Krom toho mělo být i odhaleno, kdo vyslal Arnoldova hodného Terminátora do roku 1973 (což ovšem scenáristé v době psaní Genisys sami nevěděli) a stejně tak měly pokračovat i machinace, konspirace a intriky uvnitř Cyberdyne. Jádrem příběhu pak měla být hrozba Skynetu v současnosti – tedy, nového Skynetu, schopného asimilovat stroje i lidi.

Terminator Genisys
Autor: Paramount Pictures Terminator Genisys

Trilogie Salvation

Genisys však není jediným příkladem série, která nebyla. Osm let zpátky se s vlastními nápady na trilogii vycházející z Terminator Salvation pochlubil jeden ze scenáristů, William Wisher.

Jeho cíl paradoxně nebyl příliš odlišný od Genysis, ale chtěl k němu dojít z opačného konce – filmy z budoucí perspektivy měly sledovat to, kterak se Kyle Reese a T-800 vydají na cestu časem, takže by vlastně došlo na uzavření časových smyček. Vrátit by se mohla i Sarah Connor, ačkoliv nebylo upřesněno, v jaké časové linii či verzi.

Ačkoliv něco podobného realizovalo i Genisys, když dva dělají totéž, není to nutně totéž – stačí se podívat na Star Wars Story: Rogue One, aby bylo vidět, že starý a nový film mohou skončit v elegantním propojení. Pravda, režisér McG zřejmě neměl na podobné vyvážení novinek a patosu kapacity, ale s jistotou se to nikdy nedozvíme. Tedy – možná!

Terminator: Salvation
Autor: Warner Bros. Pictures Terminator: Salvation

Existuje totiž šance, že s rámcově podobnou story přijde i chystaný další film. V tom se kromě Arnolda objeví i Linda Hamilton, původní představitelka Sarah Connor, a jeho natáčení už je v plném proudu. Důležité přitom je, že režiséra Tima Millera (Deadpool) hlídá otec celé ságy James Cameron. 21. listopadu 2019 tak možná dostaneme pravý terminátoří comeback, z něhož by se (uhodli jste to správně) měla vylíhnout celá nová trilogie.

Terminator Genisys začíná na Prima COOL již v pátek ve 20.15!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama