Dva Batmani a mladý Superman jsou jen začátek. Vysvětlujeme divoké nové plány DC filmů

Nové vedení DC Studios oznámilo velkolepé plány na chystané filmy i seriály.
The Batman
The Batman
Warner Bros.

reklama

James Gunn a Peter Safran, tedy noví šéfové DC Studios, konečně odhalili, jaké mají plány pro další vývoj tohoto slavného univerza. První kapitola se bude jmenovat Gods and Monsters a bude obsahovat pět filmů s plánovanými premiérami mezi lety 2025 až 2027. To však zdaleka není všechno.

Jako první přijde na řadu nový a mladší Superman, který ještě nevybral představitele hlavní role, ale mezi hlavními kandidáty je údajně Jacob Elordi (Euforie). Film se bude jmenovat Superman: Legacy, píše ho přímo Gunn, a premiéru má mít v červenci 2025. V tu chvíli oficiálně začne nové propojené univerzum, do kterého postupně přibydou snímky Supergirl: Woman of Tomorrow a taky nový Batman s Robinem (půjde o Bruceova syna Damiena Waynea), kteří se představí ve filmu s názvem The Brave and the Bold.

Doplní je hororově pojatý Bažináč (neboli Swamp Thing), o jehož režii se na Twitteru nenápadně přihlásil James Mangold (Logan, Indiana Jones a disk osudu). Pětici uzavře týmovka The Authority o hodně unikátní bandě superhrdinů podle komiksové série, která vycházela pod DC odnoží Wildstorm.

Svou vlastní paralelní linku mimo hlavní svět DCU si budou držet filmy spadající do série DC Elseworlds. Do nich patří druhý muzikálově laděný Joker: Folie à deux (premiéra v říjnu 2024) a taky The Batman: Part II od Matta Reevese s Robertem Pattinsonem v hlavní roli (premiéra v říjnu 2025). Platit to zřejmě bude i pro černého Supermana, kterého píše uznávaný spisovatel, novinář a scenárista Ta-Nehisi Coates (spoluautor komiksů Captain America a Black Panther).

Co se týče seriálů, tak přijde jak pokračování Peacemakera, tak spin-off postavy Amandy Waller v podání Violy Davis, což bude seriál nazvaný jednoduše Waller. Sám Gunn pak napsal animovanou minisérii Creature Commandos. Ta představí postavy, které bychom pak měli vidět i v hrané verzi, přičemž stejní herci by měli dabovat i později hrát. Seriál Booster Gold, jemuž se také přikládá velká důležitost, bude mít hrdinu Michaela Jona Cartera – týpka, co utekl z 25. století i s ukradenými technologiemi a je v současnosti superhrdinou.

Hodně zajímavě zní i detektivně laděný seriál Lanterns, který Gunn přirovnal k Temnému případu z vesmíru. Nahradí dlouho připravovaný seriál Green Lantern od Grega Berlantiho, který se tak musel poroučet k ledu. Gunn a Safran prý hledají nového tvůrce, a dokonce už se setkali i s některými herci, kteří si zahrají Lanterny Hala Jordana a Johna Stewarta. Na bájné Amazonky na ostrově Themyscira (dlouho před narozením Wonder Woman) se pak zaměří seriál Paradise Lost, který se má v mnohém podobat Hře o trůny.

Nové vedení se prý nijak nebrání, aby si své role někdy v budoucnu zopakovali Jason Momoa (Aquaman), Gal Gadot (Wonder Woman), Zachary Levi (Shazam) i mladý bouřlivák Ezra Miller (Flash). Gunn dokonce prohlásil, že je dlouhou dobu odkládaný The Flash s aktuální premiérou 15. června 2023 jedním z nejlepších komiksových filmů, jaké kdy viděl. Nejspíš se tedy máme na co těšit!

Zdroj: Deadline

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!