Bude Deadpool 3? Původně se chystal, pak se však plány začaly měnit

Vrátí se Ryan Reynolds do role ukecaného žoldáka Wadea Wilsona? V tuhle chvíli to možná neví ani on sám.
Deadpool
Deadpool
20th Century Fox

reklama

V sobotu večer si na COOLu můžete vychutnat dvojku Deadpoola. Wade Wilson se v ní vrací s takovou porcí hlášek a odkazů, že se biják – podobně jako jednička – nesmazatelně zapsal do moderní filmové historie. Navzdory obrovským tržbám se nicméně zdá, že třetí díl stále nevzniká. Kde to tedy vázne?

Co se mělo dít?

Problém nevězí ani v kritice, ani v ziscích druhého dílu Deadpoola. Ba naopak! Snímek byl obrovský hit a bylo zjevné, že má Deadpool velký potenciál do budoucna – tím spíše, že si klasičtí X-Meni tak trochu vystříleli všechny nápady. Příchod trojky byl prakticky jistý, i když by možná nešlo o další filmy s Wadem Wilsonem.

Už od roku 2013 se totiž připravoval spin-off jménem X-Force, který měl být drsnou deadpoolovskou verzí Avengers. Po úspěchu dvojky tak studio 20th Century Fox upnulo své síly právě k tomu, aby přímčarou sérii rozšířilo do filmového světa s vícero postavami.

Deadpool 2
Autor: 20th Century Fox Deadpool 2

Sám Reynolds to přirovnal k čemusi, jako když Iron Man po dvou sólovkách neskočil rovnou do trojky, ale nejdřív do Avengers. Týmovka X-Force měla přinést více téhož, co si diváci oblíbili jak ve světě X-Menů, tak i Deadpoola. Hvězdou by pořád byl Reynolds a z X-Force měl samozřejmě být eRkový (dospělácký) biják, takže by šlo i o něco na způsob „Deadpoola 2,5“.

Premiéra X-Force by teoreticky byla v roce 2020, jen aby v brzké budoucnosti (hádáme maximálně rok 2022) dorazil i Deadpool 3, jehož Reynolds přirovnal k servírování Iron Mana 3 právě po Avengers. Deadpool sám by se mohl později vyskytovat v řadě jiných filmů a komiksovky of Foxů na něm mohly stát dalších 20 let podobně, jako předešlých 20 let stály na Wolverinovi.

Jenže...

Nejspíše jste postřehli, že bylo v prosinci 2017 oznámeno, že Disney koupil filmovou společnost 20th Century Fox. Obchod století znamená, že veškeré značky Foxů nyní patří hračkářské velmoci. Pro fanoušky marvelovek jde o dobrou zprávu – Deadpool a X-Meni se de facto vracejí domů. Marvel, také patřící pod Disneyho, nyní vlastní práva na své rodinné stříbro jen s několika málo výjimkami (zapůjčený Spider-Man, distribuční práva na sólové filmy s Hulkem atd.).

 Deadpool 2
Autor: 20th Century Fox Deadpool 2

Bohužel to však znamená, že se může razantně změnit budoucnost samotného Deadpoola. Disney totiž veškeré rozdělané projekty Foxů, tedy jak X-Force, tak Deadpoola 3, nejprve označil za pozastavené, jen aby se později oznámilo, že byly ve své původně plánované podobě víceméně zrušeny.

Je tedy třetí Deadpool pod drnem? To naštěstí ne. Samotná postava je příliš populární na to, aby se nevrátila, a první dva filmy značku rozhodně nepohřbily. Není však jasné, jestli součástí třetího filmu bude kdokoliv z tvůrců jedničky a dvojky, a to včetně Ryana Reynoldse.

Podobně jako v případě Spider-Mana je totiž možné, že Marvel bude chtít jednoduše začít s čistým štítem a více ve svém stylu. Ryan Reynolds nemusí být nutně součástí takové vize (stejně jako jí nebyl Andrew Garfield), zrovna on každopádně zmínil, že je Deadpool už dlouho v preprodukci, což znamená, že studio probírá stěžejní nápady, řeší obsazení a sbírá síly na natáčení. Lehce proti tomu nicméně jde prohlášení spolutvůrce komiksového Deadpoola Roba Liefelda, jenž film v srpnu 2020 v podstatě označil za mrtvý.

Reynolds přitom v květnu 2020 tvrdil, že sám neví, jestli s ním Marvel počítá. Stát se jistě může cokoliv, včetně toho, že je celé mlžení jen vypečenou kampaní, po níž nám vyrazí dech trojka s většinou původního obsazení. Vzhledem k historii značek po akvizicí Disneym na to moc lidí nesází – spíš se čeká divoký poloreboot, v němž zůstane na svém místě maximálně Reynolds. Doufejme, že to dopadne alespoň takhle!

Deadpool 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama