Deadpool je nejúspěšnějším superhrdinou všech dob! Které rekordy pokořil?

Takový rozjezd neměli ani Iron Man, Batman nebo Spider-Man!
Deadpool Batman Iron Man
Deadpool Batman Iron Man
Warner Bros./20th Century Fox/Marvel Studios

reklama

Komiksové blockbustery dnes obvykle stojí 150–250 milionů dolarů, Deadpool ale vyšel na pouhých 58 milionů. Studio 20th Century Fox mu moc nevěřilo, protože má eRkový rating a nemůžou na něj teenageři (tedy nejčastější kinodiváci), takže se od něj moc nečekalo. Kdyby za první víkend v Americe vydělal 50–60 milionů dolarů, všichni by byli spokojení. Jenže skvělá marketingová kampaň a nálepka podvratné a drzé zábavy, která si ze superhrdinů spíš dělá srandu, zafungovaly až příliš dobře. Deadpool tak za první víkend v USA vydělal 135 milionů dolarů a celosvětově už má na kontě 260 milionů. Což z něj dělá neuvěřitelný hit.

kinomanie 2

KINOMANIE: Měli byste vidět Deadpoola a Decibely lásky?

Jak neuvěřitelný? Když si odmyslíme Deadpoolovu účast v sólovce Wolverinea, kde si vůbec nebyl podobný, a budeme brát Avengers jako šestý díl marvelácké filmové série, má Deadpool na kontě nejlepší superhrdinský debut všech dob. V klidu za sebou nechal první díly Spider-Mana (114 milionů), Iron Mana (98), Nolanova Batmana (48) nebo Muže z oceli (116). A navrch má nejlepší otvírák, jakého se studio Fox kdy dočkalo, protože překonal 108 milionů třetích Star Wars.

Suicide Squad trailer

VIDEO: Joker řádí v Sebevražedném oddílu! Je tu nový geniální trailer nejočekávanějšího filmu roku!

Co dál? Třeba v Rusku Deadpool porazil i sedmé Star Wars a stal se nejúspěšnější tamní premiérou vůbec. Jinak sestřelil třeba únorový americký rekord, který mělo v hrsti Padesát odstínů šedi (85), a urval také nejlepší rozjezd eRkového filmu – tohle prvenství zatím držel druhý díl Matrixu (91).

Deadpool je zkrátka těžce na koni, a pokud mu nebudou rychle klesat tržby, mohl by snadno sbírat jeden stamilion za druhým. To znamená víc peněz na dvojku, která se pomalu začíná psát, a mimo jiné i pobídnutí filmovým studiím, že se nemusí bát drsnějších komiksových látek. Uvidíme brzy v kinech i něco jiného než komiksové filmy pro celou rodinu? Kéž by tomu tak bylo, diváci to očividně uvítají!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!