Děsivé TO je nejúspěšnějším hororem všech dob, překonalo Blair Witch i SAW! Už jste ho viděli?

Klaunů se bojí zjevně mnohem víc lidí, než si kdo pomyslel...
Adaptace knihy Stephena Kinga přepisuje rekordy
Adaptace knihy Stephena Kinga přepisuje rekordy
Warner Bros.

reklama

Že bude To obrovským hitem, bylo jasné už po vydání prvního traileru, který lámal rekordy sledovanosti. Následovaly vysoké předprodeje vstupenek, velmi pozitivní reakce prvních diváků i kritiků a šílenství bylo na světě: Výsledkem jsou v rámci hororů rekordní tržby v amerických kinech!

To trumflo veškerou hororovou konkurenci, když si připsalo neskutečných 117 milionů dolarů jen za první víkend v kinech. To je na poměry mládeži nepřístupných bijáků s ratingem R druhá nejlepší bilance historie, kterou překonal jen Deadpool, jenž minulý únor utržil o startovním víkendu 132 milionů.

To nej hororem všech dob?

Každopádně jde o ohromnou sumu, na kterou se všechny ty hororové hitovky typu SAW, Annabelle nebo V zajetí démonů dřou celé týdny. To se stane podle čísel nejúspěšnějším nepřístupným hororem všech dob, když překoná i legendární Záhadu Blair Witch (140 milionů) nebo Vymítače ďábla (232 M). 

A pokud zájem diváků vydrží, mohl by porazit i fenomenální Šestý smysl (293 M), jenž šokoval zámoří skoro třísetmilionovými tržbami.

Ať už to dopadne jakkoliv, tvůrci se nepochybně ohromně radují, protože takovýhle obchodní triumf tu dlouhé roky nebyl. A dává filmařům klid a spoustu volného manévrovacího prostoru pro druhý díl.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama