6 dlouhých filmových sérií, které ještě pořád neskončily

Někdy prostě není důvod skončit. A Hollywood to dobře ví...
Rocky
Rocky
United Artists

reklama

V pátek večer se na COOL probije pátý díl Rockyho. Boxerská legenda poprvé vlezla do ringu v roce 1976, a i když hlavní série dávno skončila šestým dílem, její spin-off Creed vypráví Rockyho příběh dál. Než se tedy dočkáme Creeda III, pojďme si proběhnout další filmové série, které také odmítají skončit.

06) James Bond

Hned zkraje možná trochu podvádíme, protože půlstoletí stará bondovská sága nemá ani jednotnou story, ani jednotné představitele hlavních hrdinů. V 60. letech to byla parodie na špionské příběhy, v 70. a 80. letech parodie na sebe sama, v 90. letech to byla akční mlátička a dnes... je to dramatický thriller. Snad právě díky schopnosti se přizpůsobit trendům má však 007 takovou výdrž a v nějaké formě tu s námi zřejmě bude nejméně další půlstoletí.

Dr. No
Autor: United Artists Dr. No

05) Planeta opic

Psal se rok 1968, když diváci poprvé navštívili svět, kterému vládnou opice. Dnes máme – zejména díky prequelové trilogii – zapsanou Planetu opic jako moralitku o tom, jak lidstvo sejde z moci. Ve své éře však bylo odhalení, že se nacházíme na Zemi, nikoliv na generické sci-fi planetě, dechberoucím twistem na úrovni premisy Matrixu. Možná i proto je tato message stále populární – lidstvu totiž vyhynutí vlastně hrozí stále. A vůbec nikoho tudíž nemohlo překvapit, když byly oznámeny další díly v režii Wese Balla (Labyrint), na kterých se momentálně pilně pracuje.

Planeta opic
Autor: 20th Century Fox Planeta opic

04) Star Wars

Naproti tomu Hvězdné války jsou tu s námi „teprve“ od roku 1977 a mezi svými jednotlivými trilogiemi si s gustem vždy rády daly pauzu. Přesto udržoval plamen někdo jiný – knihy, komiksy, hry. U Hvězdných válek se poprvé stalo něco, co bychom mohli označit za vznik „filmového vesmíru“. Diváci se zamilovali nejen do postav, ale i do prostředí. Stovky expanzí ukazující minulost, přítomnost i budoucnost jedné předaleké galaxie zaručují, že nám její obraz ani v budoucnu nesejde z mysli – a v prosinci 2025 to má podpořit další epický celovečerák!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

03) Saw

Dostáváme se pomalu do moderní éry, i zde jsou však k nalezení série, které mají želví životnost. Stejně jako v případě Planety opic také sága Saw operuje s tématem, které je věčné, strach z toho, že vás chytí divně obléknutý pán a nasadí na hlavu rébusoidní mašinu, je zkrátka silnější logika. Ačkoliv tak Saw slibuje již dlouhé roky vyvrcholení, aktuálně je za námi již devátý díl jménem Spirála strachu: Saw pokračuje a v říjnu 2023 se dočkáme desítky, která nás má vrátit ke kořenům...

Saw: Hra o přežití
Autor: Lionsgate Saw: Hra o přežití

02) Rychle a zběsile

Ani série Rychle a zběsile se do důchodu nechystá. Že není příliš kam jít? Omyl, který jen ukazuje nízkou představivost. V devátém díle se Rychle a zběsile podívalo až do vesmíru a desítka s jedenáctkou se to určitě pokusí něčím překonat. Nápady? Hlavním padouchem, jehož si má zahrát Jason Momoa, by klidně mohl být samotný Aquaman!

Rychle a zběsile
Autor: Universal pictures Rychle a zběsile

01) Marvelovky

Doslova receptem na zlatý důl je však nynější pojem „marvelovka“. Mnozí se snaží úspěch světa Kapitána Ameriky, Iron Mana a dalších superhrdinů okopírovat, ale většina neúspěšně. Kombinace pozitivního přístupu k fanouškům spolu s komediální lehkostí a sympatickými představiteli učinila z marvelovek tak dlouhosáhlý hit, že má studio plány na další díly až do... konce kinematografie? A až na něj dojde, nejspíš prostě dostaneme reboot!

Avengers
Autor: Marvel Studios Avengers

Rocky V začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!