Doctor Strange 2 měl mít jiný konec. Většině lidí přijde lepší

Původní konec Doctora Strange byl daleko krutější a temnější. Co přesně se mělo stát?
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Marvel Studios

reklama

Dvojka Doctora Strange sice byla zábavnou jízdou, část fanoušků však zklamalo, že vlastně s mnohovesmírem nepracovala zdaleka tak šíleným způsobem, jak slibovala ve svém názvu. Není tajemstvím, že film prošel úpravami, a mnoho scén tak zůstalo buď ve střižně, nebo jen na papíře.

Více se o nich v režisérském komentáři filmu rozpovídal jeho scenárista Michael Waldron, jenž se podílel také na seriálech Loki nebo Rick a Morty. Doctor Strange 2 měl totiž původně jiný konec, který by byl možná přirozenějším a méně uspěchaným završením přechozích událostí.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový český trailer filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

„Strange měl zůstat uvězněný v temném zničeném světě, pak by se otočil jako Sinister Strange... a v tu chvíli by se otevřelo jeho třetí oko,“ popsal Waldron a dodal, že měl být poslední záběr ještě zvýrazněn přidáním legendárního ďábelského smíchu Vincenta Price. Jde o smích i vypravěčský hlas známý většině lidí z hitu Thriller od Michaela Jacksona.

Původní konec byl změněn, jelikož se moc podobal zvratu z konce seriálového Lokiho. A navíc nepasoval k potitulkové scéně, v níž se měla představit kouzelnice Clea (Charlize Theron), která ve Strangeově světě ještě sehraje zásadní úlohu.

Dával by vám původní konec ve zničeném světě větší smysl?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!