5 největších otázek kolem Doctora Strange 2: Bude v něm i Spider-Man?

Prakticky každá upoutávka Doctora Strange 2 vyvolává nové otázky, které zatím mají jen částečné odpovědi...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Marvel Studios

reklama

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství otevře brány do paralelních světů už 5. května 2022. Čím víc se blíží datum premiéry, tím narůstá množství otázek, co všechno film stále skrývá pod pokličkou a čím fanoušky překvapí. Příběh mu totiž otevírá takřka nekonečné pole možností. Dali jsme dohromady všechny dostupné střípky, abychom zkusili najít klíč k těm největším z nich.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Spider-Man
Autor: Marvel Studios / Columbia Pictures Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Spider-Man

5) Kdo bude hlavní záporák?

Kandidátů je více, ale mezi ty největší patří kouzelník v zelené kápi Baron Mondo (Chiwetel Ejiofor), který v potitulkové scéně prvního Doctora Strange prohlásí, že problémem je příliš mnoho kouzelníků. Víme, že se ve dvojce objeví minimálně jedna z jeho variant, která zřejmě bude chtít tento problém jednou provždy vyřešit.

Karl Mondo (Chiwetel Ejiofor) ve filmu Doctor Strange
Autor: Marvel Studios Karl Mondo (Chiwetel Ejiofor) ve filmu Doctor Strange

Jenže trailery ukázaly, že velkou roli sehraje i Wanda Maximoff neboli Scarlet Witch. Ta je držitelkou starodávné knihy magických znalostí a mocného artefaktu Darkhold, díky němuž je jednou z nejmocnějších postav marvelovského vesmíru. Z trailerů víme, že se objeví její temná varianta stejně jako několik temných variant samotného Strange, kterým se níže věnujeme samostatně.

4) Objeví se Vision?

Jelikož film navazuje na události seriálu WandaVision, dalo by se to očekávat, ačkoli účast Paula Bettanyho, hereckého představitele tohoto synthezoida, nebyla potvrzena. Sám Bettany v rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly na otázku, zda ještě uvidíme Visiona, mnohé naznačil: „Na konci seriálu WandaVision vidíte Visiona odletět do dáli, což je otevřený konec. A Kevin Feige (šéf Marvel Studios) nemá rád otevřené konce. Tuším, že se zase obléknu do kostýmu, ale netuším, kdy to bude. Vision tak ve dvojce Doctora Strange 2 buď nebude... anebo Bettany jako obvykle mlží!

Vision a Wanda Maximoff v seriálu WandaVision
Autor: Disney+ Vision a Wanda Maximoff v seriálu WandaVision

3) Kolik uvidíme verzí Doctora Strange?

Potvrzené už je, že se ve filmu zhmotní minimálně další dva Strangeové (kromě toho „našeho“). Prvním bude zlý Sinister Strange a druhým hrdinný Defender Strange. V komiksech však najdeme spoustu dalších variant, jakými jsou The Necromancer, Punisher Strange nebo ženská varianta Clea.

Velice zajímavou variantou je i Dr. Strangefate z komiksového crossoveru od Amalgan Comics, který je vlastně spojením postav Doctora Strange, Doctora Fatea a zejména pak Charlese Xaviera neboli Profesora X, zakladatele X-Menů. Jenže přítomnost Charlese Xaviera (v podání Patricka Stewarta) v jednom z trailerů naznačuje, že se on a Strange ve filmu objeví separátně a na žádné křížení tudíž nedojde.

Defender Strange
Autor: Marvel Studios Defender Strange

2) Kdo jsou členové filmových Illuminati?

Tajné sdružení superhrdinů bylo poprvé představeno v sešitu New Avengers #7 v roce 2005. V původním týmu jsou kromě Doctora Strange a Profesora X ještě Mr. Fantastic (lídr Fantastic Four), Namor, Black Bolt nebo Iron Man. Mezi pozdější rekruty patří Black Panther, Hulk, Captain America, Medusa či Beast. Fanoušci z trailerů usuzují, že by ve filmu měl být v Illuminati i Baron Mondo, jinak ale kromě Profesora X a Defendera Strange žádní další členové potvrzení nejsou.

Scéna z traileru, v níž se Strange setkává s hnutím Illuminati
Autor: Marvel Studios Scéna z traileru, v níž se Strange setkává s hnutím Illuminati

1) Překvapí nás Maguireův Spider-Man?

Mezi zbožná přání fanoušků patří, aby bránou mnohovesmíru prošel i Spider-Man z první filmové trilogie, kde byl Peterem Parkerem herec Tobey Maguire. Takové úvahy rozhodně dávají smysl, jelikož nového Strange režíruje Sam Raimi, který stál i za celou zmíněnou pavoučí trilogií. Obnovení osvědčené spolupráce se přímo nabízí, reálně ale nikdo neví, jestli Marvel tohle eso vytáhne anebo nás po triu Spider-Manů další maguirovský comeback nečeká.

Tobey Maguire jako Spider-Man
Autor: Columbia Pictures Tobey Maguire jako Spider-Man

Zdroj: Screen Rant, Cinema Blend

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!