Vysvětlení: Proč má Profesor X v Doctoru Strangeovi 2 divné žluté křeslo?

Profesor X a velké žluté křeslo. Jestli jste v kině kroutili hlavou, potřebujete si přečíst tenhle článek.
Profesor X vs. Doctor Strange
Profesor X vs. Doctor Strange
20th Century Fox / Marvel Studios

reklama

Ať už jste viděli jen trailery Doctora Strange 2, anebo celý film, víte, že se v kinech poprvé objevuje superhrdinské uskupení Illuminati. Jeho členem je i zakladatel X-Menů, proslulý Charles Xavier neboli Profesor X, zde v ikonickém podání Patricka Stewarta. Nesedí však v kolečkovém křesle známém z filmů, ale pohybuje se pomocí jakéhosi zlatavého vznášedla.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový český trailer filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Skalní fanoušci a zámořské publikum nebude překvapeno. Jedná se totiž o létací křeslo hoverchair, které se poprvé objevilo v komiksu X-Men (Vol. 1) #1 v roce 1991, ale zejména v populárním devadesátkovém animovaném seriálu X-Men. Pro Xaviera ho sestrojil mutant a kyborg Forge a využívá pokročilou technologii impéria Shi'ar.

V komiksech se ho Xavier nakonec vzdal, protože mu vadilo, že přitahuje pozornost a mohl ho tak používat jen v soukromí. V seriálu ho však využíval naplno a nabízelo mu i speciální funkce z dílny X-Corp, například přímé spojení s počítačem Cerebro a letadlem Blackbird. Jaké funkce má křeslo ve zmíněném paralelním vesmíru (a v jaké podobě v něm fungují X-Meni), film nevysvětlí. Minimálně teď ale víte, že se žluté křeslo ve filmu neobjevilo jen náhodou.

Jak se vám líbila podoba Profesora X ve filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství?

Zdroj: Screenrant

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!