První reakce na Doctora Strange 2: Marvel konečně natočil pořádný horor ze světa Avengers

Sociální sítě zaplavily první reakce na druhé samostatné dobrodružství Doctora Strange. Čeho si nejvíce všímají?
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Marvel Studios

reklama

Doctor Strange vstoupí do mnohovesmíru šílenství už ve čtvrtek 5. května – ale vybraní diváci už tam měli možnost zavítat a podělit se o své dojmy na sociálních sítích. Jaké je tedy dobrodružství, které odehrává jen pár měsíců po událostech filmu Spider-Man: Bez domova a Stephenu Strangeovi (Benedict Cumberbatch) v něm sekunduje Scarlet Witch (Elizabeth Olsen)?

Reakce potvrzují, že jde o dosud nejstrašidelnější film ze světa Avengers a že je na něm jasně znát rukopis režiséra Sama Raimiho, který proslul klasickou hororovou trilogií Evil Dead (české názvy Lesní duch nebo Smrtelné zlo). Jeho největším úspěchem pak byla spidermanovská trilogie, kde coby Peter Parker vystupoval Tobey Maguire.

„Je to dosud nejvíc akční a adrenalinem napumpovaný MCU film, do morku kostí přepálený horor ve stylu Sama Raimiho, který naplní všechna očekávání. Povinnost pro všechny milovníky hororu, komiksů a Raimiho, tweetuje Jeff Nelson.

„Jde o nejtemnější a nejvíc zdrcující film od Marvelu. Sam Raimi doručil všechen svůj typický styl. Benedict Cumberbatch, Rachel McAdams & Wong jsou skvělí – Lizzie Olsen je neuvěřitelná,“ podělil se Rohan Patel.

Mnohovesmír šílenství je nejradikálnější, nejmetalovější a nejstrašidelnější film v MCU. Sam Raimi absolutně zabil. Pokud je Thor: Ragnarok v MCU něco jako Led Zeppelin, pak nový Strange představuje Black Sabbath, zabrousil Adam Frazier do hudebních metafor.

Obsahuje jedny z nejvíc brutálních a násilných scén, které jsme zatím viděli v MCU. Temné části jsou smíchány s ujetým humorem a střípky hororu. Je to bomba, podělil se o své dojmy Joshua Ryan.

Ne všechny reakce však byly zcela nadšené. Některé filmu vyčítají, že se téma roztříštěnosti promítlo i do způsobu vyprávění, které nedrží úplně pohromadě. „Nejstrašidelnější film od Marvelu, nakukující do hororu, v mnohém odvážný, ale taky uspěchaný a plochý. Ambiciózní a překombinovaný, plný vzruchů s malým prostorem pro vykreslení charakterů. Nemusí sednout každému, připustil Rodrigo Perez.

Vyrazíte do kina?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!