Robert Downey Jr. má na krku brutální propadák. Jeho Dolittle prodělá 100 milionů dolarů

Rozjet novou fantasy sérii není zrovna jednoduché – a teď se o tom přesvědčil i Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. jako Iron Man
Robert Downey Jr. jako Iron Man
Marvel Studios

reklama

Robert Downey Jr. se loni rozloučil s rolí Iron Mana v Avengers: Endgame. V posledních pěti letech ani nehrál v jiných filmech než v marvelovkách a nejspíš dobře věděl, proč neutíká jinam. Z jeho prvního „post-avengeřího“ filmu se totiž stal brutální propadák, který by měl prodělat zhruba 100 milionů dolarů.

Řeč je samozřejmě o rodinné fantasy Dolittle, v níž si bývalý Tony Stark povídá se zvířátky. Studio Universal, které nedávno prodělalo 70 milionů na muzikálu Cats, utratilo za Downeyho novinku 175 milionů dolarů (plus tak 150 milionů za marketing). Za první víkend v USA přitom Dolittle vydělal jen 30 milionů a experti se shodují na tom, že ho čeká bolestivá stomilionová ztráta.

Na čem by se Robert Downey Jr. mohl zahojit? Už pár měsíců se spekuluje o jeho cameu v Black Widow (sám Downey zatím mlží), především se ale chystá třetí Sherlock Holmes. Downey tak jen přeběhne do další velké série a bude doufat, že se film pod dohledem Dextera Fletchera (Bohemian Rhapsody, Rocketman) promění v obrovský detektivní hit.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!