Slavný dům ze Sám doma si teď můžete pronajmout na Airbnb. Jak to vypadá uvnitř?

Kdo chce zažít Vánoce jako ve filmu, nikdy neměl lepší možnost.
Slavný dům ze Sám doma je nově na Airbnb
Slavný dům ze Sám doma je nově na Airbnb
20th Century Fox

reklama

Těžko hledat ikoničtější filmový dům než ten, ve kterém zůstal Sám doma slavný Kevin McCallister (Macaulay Culkin) a nakonec se v něm vypořádal s dvojicí nechvalně proslulých mokrých banditů. A přímo ten se teď poprvé otevírá zájemcům o ubytování na Airbnb.

Dům stojící na adrese 671 Lincoln Avenue na severním předměstí Chicaga bude celý k dispozici, ale pouze na jediný den – letošní 12. prosinec. Výtěžek z pronájmu domu pak majitelé věnují na účet dětské nemocnice, konkrétně Chicago La Rabida Children’s Hospital.

„Zatímco budeme na dovolené – tentokrát všichni! – zveme skupinu věčně osmiletých rošťáků, aby si naplno užili našeho domova, píše se v profilu ubytování. Zástupce majitelů domu Buzz (ano, ten filmový Kevinův bratr!) slibuje taky spoustu čerstvé pizzy, několik televizí na sledování filmů či seriálů a dokonce tarantuli „na hraní“. Součástí zážitku mají být i služby průvodce po domě, aby hosté nakoukli do každého kouta, kde kdysi trpěli nevítaní vetřelci.

Pokud vám při pohledu na čerstvé fotky připadá, že interiér domu úplně neodpovídá tomu filmovému, pak je třeba připomenout, že většina záběrů zevnitř se točila v samostatně postavených kulisách v tělocvičně nedaleké školy, aby si filmaři mohli interiéry pořádně upravit z praktického i estetického hlediska.

Tak co, máte chuť vyrazit před Vánoci do domu McCallisterových?

reklama

reklama